آموزش ژاکت بافتنی پسرانه

3 سال پیش

با سلام. امروز میخواهیم نحوه بافت ژاکت پسرانه بافتنی طرح گوزن با دومیل  را خدمتتان آموزش دهیم

بنابراین با ما همراه باشید.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از رو با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. آموزش ساده بافی با دو میل
  5. آموزش بافت رکن یا ابری
  6. آموزش بافت کشباف ساده با دو میل

 

 

مرحله اول:

با نخ شیر قهوه ای ۴۲ دانه سر انداخته،برای سجاف ۶ دانه رکن را در کل بافت ادامه داده و ۳۶ دانه ۶ سانتی متر ۱ رو،۱ زیر می بافیم.بعد،با نخ کرم ۵ رج ساده بافته،سپس،با استفاده از نخ شیر قهوه ای، قرمز،کرم وقهوه ای تیره مانند نقشه های شماره ی ۱و۲ میبافیم.

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

قد بافت به ۳۱ سانتی متر که رسید،برای حلقه ی آستین از یک طرف در هر رج رفت ۱ دانه کور می کنیم.قد بافت به۴۱ سانتی متر که رسید،برای گودی یقه ازسمت سجاف۱+۲+۳+۱۰ دانه کور می کنیم.به کور کردن آستین ها ادامه می دهیم تا اینکه دانه ها به اتمام برسد.

 

مرحله دوم:

پشت: با نخ شیر قهوه ای ۷۰ دانه سر انداخته،۶ سانتی متر ۱ رو،۱ زیر کشبافت می بافیم.با نخ کرم ادامه داده و ۲۵ سانتی متر ساده بافی کرده و برای حلقه ی آستین از هر دو طرف در هر رج رفت ۱۱ دانه کور می کنیم.قد بافت به۵۵ سانتی متر که رسید،همه ی دانه ها را کور می کنیم.

مرحله سوم:

آستین: با نخ شیر قهوه ای ۳۶ دانه سر انداخته،۶ سانتی متر ۱ رو،۱ زیر کشبافت می بافیم. بعد با نخ کرم ۵ رج ساده بافته و نقشه ی شماره ۱ را شروع می کنیم.در حین بافت نقشه ی شماره ی ۱،هر ۸ یک بار ازهر دو طرف ۱ دانه اضافه می کنیم.پس از اتمام نقشه، با نخ کرم با ساده بافی ادامه داده، قد بافت به ۳۱ سانتی متر که رسید،برای حلقه ی آستین از هر دو طرف هر ۸ رج یک بار ۱ دانه و قد بافت به ۴۷ سانتی متر که رسید،همه ی دانه ها را کور می کنیم.

یقه:

با نخ شیر قهوه ای از دور یقه دانه در آورده،۱۰ رج رکن بافته و دانه ها را کور می کنیم.

مرحله چهارم: نتیجه نهایی

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه