آموزش سرهمی نوزاد بافتنی

3 سال پیش

با سلام. امروز میخواهیم نحوه بافت سرهمی نوزادی همراه با کفش را آموزش دهیم.

این سرهمی مناسب برای نوزادان ۱ سال می باشد.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش بافت از رو با دو میل
  2. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  3. آموزش ساده بافی با دو میل
  4. آموزش بافت رکن یا ابری
  5. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  6. آموزش بافت کشباف ساده با دو میل
  7. آموزش بافت جا دکمه افقی
  8. آموزش کشباف دوبل با دو میل

 

مرحله اول: جلو سرهمی

بانخ آبی هپی بیبی ۴۱دانه سرانداخته، ۲سانتی متر۳رو،۳زیر کشبافت بافته وبعد از آن، ۳۱دانه ی اول راساده بافته و۱۰دانه را باتوجه به توضیح مدل می بافیم.پاچه ی دیگر را نیز به همین ترتیب بافته وقد هر دو بافت به ۶سانتی متر که رسید، بین پاچه راست وچپ ۸دانه اضافه کرده ویکی می کنیم .همه ی دانه ها را به همان ترتیب۱۸ سانتی متر بافته وبعد، دانه های ساده بافی را۵سانتی متر ۱زیر،۱ رو کشبافت بافته،ولی دانه های وسط را طبق مدل ادامه می دهیم.

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

                         

 

بعد از کشبافت،از هر دو طرف ۱۵ دانه را ۱زیر،۱ رو؛۱۵ دانه را ساده و ۳۰ دانه وسط را طبق مدل ادامه می دهیم.در این میان هر۶ رج یک بار بعد و قبل از۱۵ دانه های ساده بافی،۳دانه کور می کنیم.این کار را۷ بار تکرار می کنیم که در نهایت ۱۵ دانه به صفر می رسد.بعد از آن،دانه های وسط را۱۲سانتی متر ۱زیر،۱رو کشبافت بافته و کور می کنیم.۱۵ دانه های سمت بقل را نیز برای سرشانه۱۲ سانتی متر بافته،روی سرشانه ها ۱ عدد جا دکمه درست کرده و کور می کنیم.

 

مرحله دوم: پشت سرهمی

پشت: با نخ آبی هپی بیبی۴۱ دانه سر انداخته و۲ سانتی متر ۳رو،۳زیر کشبافت می بافیم.
بعد از آن۴سانتی متر ساده بافته،
پاچه دیگر را نیز به همین اندازه بافته
و بین دو پاچه ۸ دانه اضافه کرده ویکی می کنیم.
همه دانه ها را به همان ترتیب ۱۸ سانتی متر ساده بافته
و بعد،۳۲ دانه از هر دو طرف را ۱ رو،۱زیر کشبافت بافته و دانه های وسط را ساده می بافیم. بدین ترتیب ۵ سانتی متر ادامه داده و بعد،از هر دو طرف ۱۵ دانه را ۱ زیر،۱رو؛۱۵ دانه را ساده و۳۰ دانه وسط را طبق مدل ادامه می دهیم. در این میان هر ۶ رج یک بار بعد و قبل از ۱۵ دانه های ساده بافی،۳ دانه کور می کنیم. این کار را۷ بار تکرار می کنیم که در نهایت ۱۵ دانه به صفر می رسد.بعد از آن،دانه های وسط را ۱۲ سانتی متر ۱زیر،۱رو کشبافت بافته و کور می کنیم.۱۵ دانه های سمت بغل را نیز برای سرشانه ۱۲ سانتی متر بافته، روی سرشانه ها ۱ عدد جا دکمه درست کرده و کور می کنیم.
 

 

مرحله سوم: کفش سرهمی

کفش: با نخ سفید ۵۴ دانه سر انداخته،۶رج رکن و ۱۱ رج ساده می بافیم. بعد از آن،۱۲ دانه ی وسط را بین خود رکن بافته و بقیه دانه ها را ساده ادامه می دهیم.
در این میان هر رج ۱ دانه زیر از هر دو طرف رکن را با ۱ دانه رکن ۲تا یکی کرده و۱۰ رج رکن که بافته شد،۱۲ دانه رکن را کور می کنیم.
بعد روی دانه های ساده بافی۴ رج رکن ادامه داده،روی دانه های رکن که کور کرده بودیم۱۶ دانه سر انداخته،با بقیه دانه ها با هم بافته و کور می کنیم.بند هم درست می کنیم.

 

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه