آموزش بافت پانچو کودک دخترانه

3 سال پیش

با سلام خدمت دوستان عزیز. امروز میخواهیم نحوه بافت پانچو کودک دخترانه  را خدمت شما ارائه کنیم.

این آموزش بافت پانچو دخترانه برای دختران ۸-۶ ساله مناسب می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از رو با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی
  5. آموزش کم کردن دانه بافت دو میل
  6. آموزش ساده بافی با دو میل
  7. آموزش بافت پیچ با دو میل
  8. آموزش بافت رکن یا ابری
  9. آموزش بافت کشباف ساده با دو میل

مرحله اول: جلو پانچو

۱۶۲ دانه سرانداخته،۳سانتی متر۱زیر،۱رو کشبافت می بافیم.

۵۰ دانه وسط:

۵۰ دانه ی وسطی را به این ترتیب می بافیم:۱۸رو،۱۴زیر،۱۸رو؛

از این به بعد این ۵۰ دانه را بین خود بافته،یعنی بقیه دانه های هر دو طرف را۲تا۲تا در هر رج رفت و برگشت،به۵۰ دانه اضافه می کنیم.(۱۸رو را بافته،۱۴ دانه زیر،۱۸ دانه ی دیگر را این دفعه ۲ دانه از دانه های روی میل سمت چپ به آن اضافه کرده،۲۰ دانه را رو بافته و از همان جا بر می گردیم.
۲۰ دانه زیر بافته،۱۴ دانه رو،این بار به ۱۸ دانه دیگر باز هم ۲دانه اضافه کرده،یعنی ۲۰ دانه زیر می بافیم.)تعداد دانه های ۱۸ رو در هر دوطرف به ۳۰ دانه،بعد از آن،۱۴ دانه ی دیگر از هر دو طرف برای پیچ و بقیه دانه ها را هم رو می بافیم.(در این میان در بیستمین رج۱۴ دانه ی وسط را۷×۷پیچ داده و در چهلمین رج هم ۱بار دیگر پیچ می دهیم.

شکاف یقه:

(جمعاً۲بار)پس از اتمام ۱۲۶ دانه،این بار،از هر دو طرف کار در هر رج رفت ۱ دانه کور می کنیم.قد بافت به ۳۴ دانه که رسید،برای شکاف یقه،دانه ها را از وسط نصف کرده و دو تکه به بافت ادامه می دهیم.در جلوی سمت چپ اول کار برای سجاف یقه،۴ دانه درآورده و ۹سانتی متر رکن می بافیم.جلوی سمت راست هم موقع بافت۴ دانه ی اول را هم۹سانتی متر رکن می بافیم.قد بافت به ۴۶ سانتی متر که رسید،از هر دو طرف یقه ۹ دانه را(جمعاً ۱۸دانه)روی میل نگه داشته،ازسمت یقه هم در هر رج رفت و برگشت ۲ دانه از هر دو طرف به دانه هایمان اضافه می کنیم تا تعداد دانه ها به صفر برسد.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

                         

مرحله دوم: پشت پانچو

۱۲۶ دانه سرانداخته،۳ سانتی متر ۱ زیر،۱رو کشباف می بافیم.پس از آن با روبافی ادامه داده و مانند کار جلوی ۵۰ دانه را بین خود بافته و در هر رج رفت و برگشت ۲ دانه از هر دو طرف به دانه هایمان اضافه می کنیم.پس از بافتن همه ی دانه ها،از هر دو طرف۱دانه کور می کنیم.قد بافت به ۵۱ سانتی متر که رسید،همه ی دانه ها را یکباره کور می کنیم.

مرحله سوم: کلاه پانچو

۹ دانه ای که یک طرف نگه داشته بودیم را روی میل گرفته.

تا وسط تکه ی پشت،حدوداً۵۲ دانه در آورده.

۱۰ سانتی متر ساده بافته و بعد،از قسمت پشت گردن،در هر رج رفت۱ دانه کور می کنیم.

۱۶ سانتی متر دیگر به بافت ادامه داده،پس از آن،از همان طرف دانه اضافه کرده،۱۶ سانتی متر می بافیم.بعد،دیگر دانه اضافه نکرده،۱۰سانتی متر دیگر بافته و دانه ها را کور می کنیم.کلاه را تا کرده و به سمت دیگر می دوزیم.

مرحله چهارم: نتیجه نهایی

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه