آموزش شکستن تیغ کاتر چرم دوزی

3 سال پیش

سلام خدمت مخاطبان دوست داشتنی وبلاگ “هنری”،

امروز با امید به اینکه بتوانیم کمکی هرچند ناچیز در جهت آموزشِ هنری تازه به شما کرده باشیم، قصد داریم مروری بر چندی از احتیاجات اولیه برای یادگیری هنر چرم دوزی، از جمله آشنایی با ابزار کار چرم دوزی و نحوه کار با اونها بیندازیم.

اگر آشنایی زیادی با هنر چرم دوزی ندارید، نگران نباشید چرا که با فراگیری نحوه کار با ابزار مورد استفاده در این هنر و نحوه اجرای دوخت بر روی چرم که در پستی دیگر به اون خواهیم پرداخت، میتوانید همراه با “هنری” و آموزش هایی که پیش تر در وبلاگ قرار گرفته و یا در آینده قرار میگیرد، پروژه های هنری خودتان رو آغاز کنید و از اجرای این هنر لذت ببرید.

بعد از اینکه نحوه برش دادن با کاتر رو آموختید لازم است بدونید موقع کند شدن کاترتون چه کنید، برای اینکار نیازی به تعویض تیغه نیست چرا که همونطور که برای شما هم حتما قابل مشاهده است، روی تیغه های کاتر خط هایی دیده میشه که برای راحت تر شکسته شدن کاتر ایجاد شده اند تا از این طریق قسمت کند شده تیغ رو جدا کنیم و تیغ تیزی داشته باشیم.

حالا در این پست میخواهیم نحوه دقیق شکستن تیغ کاتر رو بهتون آموزش بدیم.

برای درک بهتر نحوه این کار میتوانید ویدیویی که در زیر قرار رفته رو مشاهده کنید.

همون طور که گفتیم روی تیغ های کاتر معمولا خط های اریبی دیده می شود که کل تیغ را به اندازه های مساوی تقسیم کرده است. تیغ کاتر را از غلاف بیرون بیاورید، به اندازه ای که یک قسمت از محل اریب مشخص شده بیرون بیاید.

همانطور که در تصویر می بینید انتهای کاتر شی پلاستیکی قرار دارد که با کمی فشار از بدنه ی کاتر جدا می شود کار کرد این شی علاوه بر ان که به عنوان گیره برای وصل به لباس یا جیب بوده با استفاده از شیار ی که در سطح این شی قرار دارد می توان تیغ کاتر را شکست.

طبق تصویر تیغ کاتر را در شیار شی قرار داده وبه سمت پایین محکم فشار دهید دقت کنید کاتر را به طرف پایین به گونه ای نگه دارید که تیغ جدا شده پرتاب نشود.در ضمن مراقب انگشتان خود باشید با تیغ کاتر بریده نشود.

تیغ جدا شده و کاتر شما تیز تر از قبل خواهد بود.

.

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید.

                 

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه