قالب سیلیکونی رزین از کجا بخرم

12 ماه پیش

نکات مهم قبل از خرید قالب سیلیکونی رزین

قالب های سیلیکونی برای کار با رزین استفاده میشوند و حالت ژله ای و انعطاف پذیر دارند و در شکل هایی مانند مربع ، دایره و مستطیل  و … وجود دارند. برای قالب گیری و درآوردن شکل دلخواه، از رزین سیلیکون استفاده می گردد. انواع مختلف رزین سیلیکون در بازار موجود است که یکی از معروفترین آنها رزین سیلیکون RTV2 میباشد. به دلیل انعطاف پذیری و دوام بالای قالب سیلیکونی، در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. هرچقدر رنگ قالب شفاف تر باشد نشان دهنده کیفیت بهتر قالب سیلیکونی است و درنهایت بدلیجات رزینی با کیفیت تری خواهید داشت.استفاده از قالب های با کیفیت این مزیت را دارد که میتوان ازآن برای دفعات زیادی استفاده کرد و همینطور رزین به راحتی از آن جدا میشود و نیازی به چرب کردن قالب نیست.

 

 

 

قالب سیلیکون رزین چست؟

بهترین نوع قالب های سیلیکونی ، قالب هایی هستند که با سیلیکون قالب گیری rtv2 شفاف ساخته شده باشند.در واقع هرچقدر رنگ قالب شفاف تر باشد نشان دهنده کیفیت بهتر قالب سیلیکونی است و درنهایت بدلیجات رزینی با کیفیت تری خواهید داشت. علاوه بر آن استفاده از قالب های با کیفیت این مزیت را دارد که میتوان ازآن برای دفعات زیادی استفاده کرد و همینطور رزین به راحتی از آن جدا میشود و نیازی به چرب کردن قالب نیست.

      خرید قالب سیلیکونی رزین      

قیمت قالب سیلیکون چقدر است؟

بر اساس نوع سیلیکون استفاده شده در قالب و وزن قالب ، قیمت آن مشخص میشود .

 • ارزان ترین قالب های سیلیکونی ، قالب های آشپزی هستند که باعث مات شدن رزین میشوند و اگر فقط برای کسب تجربه و شروع میخواهید قالب تهیه کنید آنها گزینه مناسبی هستند
 • سیلیکون های سفید مات کیفیت متوسطی دارند و قیمت آنها از سیلیکون شفاف rtv2  حدود ۱۵ درصد ارزان تر است که این باعث ارزان تر شدن قالب رزینی میشود . اما باید توجه داشت که عمر کمتری نیز نصبت به سیلیکون شفاف دارد
 • بهترین نوع و گران ترین قالب ها از سیلیکون شفاف rtv2 ساخته شده اند . اگر به دنبال بهترین قالب سیلیکونی رزین هستیند این نوع قالب ها بهترین گزینه میباشند.

نکته قابل توجه در خرید قالب ها ، ضخامت آن میباشد. قالب های دستگاهی که غالبا ساخت کشور چین میباشد بسیار نازک بوده و بعد از چندبار استفاده پاره میشوند اما قالب های دستساز از ضخامت بیشتری برخوردار هستند که همین امر استفاده از آنها را راحت تر کرده و پاره نمیشود.

 

برای نگهداری از قالب سیلیکون فقط کافیست به نکات زیر توجه کنید:

 • موقع ساخت ضروری است که موقع استفاده از قالب ها و همینطور هنگام خارج کردن رزین ازآنها دقت لازم و کافی داشته باشید تا قالب مورد استفاده دچار پارگی یا آسیب نشود.رزین را با صبر و حوصله و با ملایمت از قالب خارج کنید.
 • برای داشتن خروجی بهتر و نتیجه ایده آل تر بهتر است رزین های خارج شده از قالب را پرداخت و پولیش کنید تا مشکلات احتمالی رزین از قبیل ایجاد شدن چین و چروک سطحی و موج روی کار و ….. برطرف شود.
 • باتوجه به دستساز بودن قالب ها میبایست حتما خروجی نهایی را پرداخت و پولیش کنید تا ایرادات احتمالی برطرف شود.
 • قبل و بعد از استفاده باید انها را با اب خالی و بدون هیچ گونه استفاده از اسکاچ و ناخن و پاک کننده های ساینده و فوم و .. شست و با دستمال بدون پرز خشک کرد.
 • هر قالب با هر عمقی را که  در اختیارداشتید،به هیچ وجه یکباره از رزین پر نکنید. همه ی رزین های زیور الات حجمی نیستند و میبایست لایه به لایه کار شوند.
 • در قالبها نباید رزین غلیظ ریخته شود؛ زیرا به شدت داغ کرده و باعث سوختن قالب میشود و قالب به کارمیچسبد.
 • رنگهای جوهر بی کیفیت که پر از تینر های قوی هستند برای قالب رزینی مناسب نیستند
 • فندک و تورچ  گرفتن مستقیم و با شعله زیاد قالب را خراب میکند.
 • برای نگهداری از آنها باید قالب ها را بعد از استفاده در یک نایلون تمیز و داخل یخچال و به دور از هرگونه یخ زدگی و گرما و حرارت و … قرار داد.
 • از اعمال زور یا اشیا تیز برای خارج کردن حجم داخل قالب استفاده نکنید.برای این کار قالب را زیر شیر آب گرفته و مالش دهید.این کار باعث سرایت اب و هوا به داخل قالب شده و حجم داخل قالب به راحتی خارج میشود.
 • برای قالب های کروی و گلدانی که دارای خط برش هستند قبل از ریختن مواد دور قالب یک عدد کش ببندید تا لبه ها کاملا روی هم قرار بگیرند.

      خرید قالب سیلیکونی رزین      

 

 

 

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه