آموزش ژاکت بافتنی دخترانه

3 سال پیش

آموزش بافت ژاکت دخترانه که میتوان آن را با تغیر سایز و رنگبندی های متفاوت برای خانم ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این آموزش برای سایز: ۴۰ – ۳۸ می باشد.

وسایل مورد نیاز :

۱٫ میل بافتنی گرد سیم دار سایز ۵ میلی متری

۲٫ کاموا برجوم اسپرت ۱۰۰ گرمی کد ۴۶۸۶ (سبز آبی)

۳٫ کاموا برجوم اسپرت ۱۰۰ گرمی کد ۳۳۷۹ (قرمز زرد)

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از رو با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی
  5. آموزش ساده بافی با دو میل
  6. آموزش بافت رکن یا ابری

 

مرحله اول:جلو

با کاموا بورجوم اسپورت کد ۴۶۸۴ (سبز آبی) ۴۱ دانه سر انداخته، بصورت ۱ رج رکن، ۳ رج ساده تکرار کرده، از یک طرف هر ۳ رج یک بار در رج برگشت ۱ دانه کور می کنیم تا اینکه ۳۳ دانه باقی بماند.

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

 

 

پس از اینکه قد بافت به ۱۲ سانتی متر رسید، بصورت ۳ رج ساده با کاموا (سبز آبی) و ۱ رج رکن با کاموا برجوم اسپرت کد ۳۳۷۹ (قرمز زرد) تکرار کرده و ۱۵ سانتی متر می بافیم. بعد از آن، برای حلقه آستین ۳+۲+۱ دانه کور کرده، سپس ۱۱ سانتی متر دیگر بافته و برای گودی یقه از سمت دیگر ۱+۲+۳+۴+۵+۷ دانه کور می کنیم. پس از اینکه قد حلقه آستین به ۱۹ سانتی متر رسید، برای سرشانه ۱۱ دانه کور می کنیم.

مرحله دوم:

با کاموا ۴۶۸۴ (سبز آبی) بورجوم اسپورت ۸۲ دانه سر انداخته، بصورت ۱ رج رکن، ۳ رج ساده تکرار کرده و از هر دو طرف هر ۳ رج یک بار در رج برگشت ۱ دانه کور می کنیم تا اینکه ۷۲ دانه باقی بماند. از این پس بصورت ۳ رج ساده با کاموا ۴۶۸۴ (سبز آبی) و ۱ رج رکن با کاموا ۳۳۷۹ (قرمز زرد) تکرار کرده و ۱۵ سانتی متر می بافیم. بعد از آن برای حلقه آستین از هر دو طرف ۳+۲+۱ دانه کور میکنیم، قد آستین که به ۱۹ سانتی متر رسید، همه دانه ها را کور می کنیم.

 

مرحله سوم:لبه های جلو و یقه بافت 

 

۲ رج رکن با نخ ۳۳۷۹ (قرمز زرد) بافته و با فاصله های مساوی ۵ عدد جا دکمه درست می کنیم.

مرحله چهارم:

با کاموا ۴۶۸۴ (سبز آبی) بورجوم اسپورت ۴۰ دانه سر انداخته، و آن را بصورت ۱ رج رکن و ۳ رج ساده تکرار کرده، سپس از هر دو طرف در رجهای رفت ۱ دانه اضافه کرده و به ۵۰ دانه می رسانیم. پس از آنکه قد بافت به ۱۲ سانتی متر رسید،آن را بصورت ۳ رج ساده با کاموا ۴۶۸۴ و ۱ رج رکن با کاموا ۳۳۷۹ (قرمز زرد) تکرار کرده و ۲۲ سانتی متر می بافیم. سپس با کاموا ۳۳۷۹ (قرمز زرد) بصورت ۱ رج رکن و ۳ رج ساده تکرار کرده و ۶ سانتی متر می بافیم. بعد از آن برای حلقه آستین از هر دو طرف ۳+۲+۱ دانه، و در رجهای رفت بعدی از هر دو طرف ۱ دانه کور کرده، که ۸ دانه که باقی ماند، سپس همه آن دانه ها را کور می کنیم.

 

 

 

مرحله پنجم:نتیجه نهایی

 

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

 

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه