آموزش چرم دوزی : ساخت کیف هندزفری

4 سال پیش
آموزش چرم دوزی

چرم دوزی یک از هنرهای متنوع و جذاب می باشد که در بین هنرمندان طرفداران زیادی دارد. آموزش چرم دوزی نیز به شاخه های مختلفی تقسیم می شود. مثلا آموزش دوخت کیف چرمی، آموزش ساخت کمربند چرمی و …

برای این که آموزش چرم دوزی را به خوبی فرا بگیرید در باتدا باید بدانید که وسایل مورد نیاز برای چرم دوزی چیست.

برای شروع به کار به وسایل زیر نیاز دارید:

چرم های مصنوعی متنوع در رنگ های مختلف در بازار وجود دارد که می توانید با توجه به نیاز خود ان ها را خریداری کنید. تخته مورد نیاز برای آموزش چرم دوزی، می بایست از جنس فایبر گلاس باشد. چرا که تخته مورد نظر باید دارای مقاومت بالایی باشد. برای این که چرم روی آن قرار می گیرد و سوراخ می شود.

سنبه و مشته نیز برای سراخ کردن چرم مورد استفاده قرار می گیرند. می توانید به جای استفاده از سمبه و مشته، از دستگاه های پانچ چرم که در بازار وجود دارد نیز استفاده کنید.

زمانی که این وسایل را آماده کردید، می توانید برای ساخت وسایل چرمی اموش های لاز را ببینید.

در این مطلب از آموزش چرم دوزی ، ساخت کیف هندزفری به شما عزیزان آموزش داده می شود. هدف این است که برای شروع به یادگیری هنر چرم دوزی، بتوانید به سادگی و آسانی کارهای چرمی زیبایی را درست کنید.

 

آموزش چرم دوزی

 

وسایل مورد نیاز

  • چرم
  • دستگاه پانچ چرم
  • دکمه گل میخ
  • خط کش و مداد
  • قیچی

مراحل ساخت کیف هندزفری چرمی

در ابتدا باید با هر وسیله ای که در دسترس دارید دایره هایی را بر روی پشت چرم بکشید. از پرگار، قالب های دایره ای شیرینی پزی، بشقاب های کوچک، لیوان و … می توانید استفاده کنید.

با مداد از طرف پشت چرم دایره هایی را روی چرم بکشید.

 

 

با استفاده از قیچی دایره ها را از روی چرم جدا کنید. اگر دوست دارید کار شما تزیین شده باشد در همین مرحله اقدام کنید. مثلا می توانید اول نام خود را روی آن حکاکی کنید. یا این که یک گل چرمی کوچک درآورده و روی آن بچسبانید. هر کاری را که دوست دارید در همین مرحله انجام دهید.

 

 

بعد از این که چرم های دایره ای را اماده کردید، زمان پانچ کردن ان ها می رسد. مانند تصویر دقیقا در وسط دایره و از لبه کار چرم را پانچ کنید. برای این کار از دستگاه های پانچ آماده یا سمبه و مشته استفاده کنید. اگر دستگاه پانچ ندارید هیچ ایرادی ندارد.

چرم را روی تخته فایبر گلاس گذاشته، قسمت پانچ را علامت بزنید و سمبه را روی آن قرار داده و مشته را روی سمبه فشار دهید. در دو طرف کار باید دو سوراخ را به وجود آورید. دقت کنید که از لبه چرم باید حدود ۱٫۵ سانتی متر فاصله گذاشته و سپس چرم را پانچ کنید.

 

 

حالا باید از دکمه های گل میخ استفاده کرده و و دکمه را داخل سوراخ پانچ شده قرار دهید. دقت کنید که میخ دکمه به سمت شما باشد.

حالا چرم را از وسط تا کرده، میخ را از سوراخ دوم رد کرده و دکمه را روی آن قرار دهید.

به همین راحتی کیف هندزفری شما اماده شد. فقط کافی است تا سیم هندزفری را داخل آن قرار دهید.

چنانچه شما هنرمندان عزیز تمایل دارید تا آموزش های بیشتری را در این زمینه فرا بگیرید، می توانید به صفحه آموزش چرم دوزی مراجعه کرده و تمامی آموزش های لازم برای هنر چرم دوزی را با بهترین کیفیت یاد بگیرید.

اگر دوست دارید کیف پول چرم دست دوز برای خود بدوزید می توانید به صفحه آموزش کیف پول چرم دست دوز  و  آموزش کیف پول چرم طرح پرنده مراجعه کنید.

منبع:

https://www.yahoo.com/news

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه