آموزش نحوه برش چرم بوسیله کاتر

3 سال پیش

سلام خدمت مخاطبان دوست داشتنی وبلاگ “هنری،

امروز با امید به اینکه بتوانیم کمکی هرچند ناچیز در جهت آموزشِ هنری تازه به شما کرده باشیم، قصد داریم مروری بر چندی از احتیاجات اولیه برای آموزش چرم دوزی، از جمله آشنایی با ابزار کار چرم دوزی و نحوه کار با اونها بیندازیم.

اگر آشنایی زیادی با هنر چرم دوزی ندارید، نگران نباشید چرا که با فراگیری نحوه کار با ابزار مورد استفاده در این هنر و نحوه اجرای دوخت بر روی چرم که در پستی دیگر به اون خواهیم پرداخت، میتوانید همراه با “هنری” و آموزش هایی که پیش تر در وبلاگ قرار گرفته و یا در آینده قرار میگیرد، پروژه های هنری خودتان رو آغاز کنید و از اجرای این هنر لذت ببرید.

به این ترتیب معرفی ابزار کار در هنر چرم دوزی و آموزش نحوه کار با اونها رو آغاز میکنیم :

اولین ابزاری که قصد معرفیش رو داریم و کاربردی ترین ابزار در کار با چرم به حساب میاید کاتر است، که در این آموزش نحوه استفاده از اون رو بهتون آموزش خواهیم داد.

 

برش چرم باید با خط کش فلزی صورت گیرد.

خط کش را با خط الگو تنظیم کنید.

خط کش را با دست چپ کاملا ثابت نگه دارید. کاترر را با زاویه ای تقریبا ۳۰ درجه در دست راست نگه دارید و تیغ آنرا به اندازه ای انتخاب کنید که برش را به بهترین نحو انجام دهد.

در هنگام برش مراقب انگشتان خود باشید و بعد از هر برش حتما تیغ کاتر را داخل بکشید. کاتر را به آرامی بر سطح چرم بکشید و برش را در دو یا سه مرحله با کشیدن کاتر انجام دهید. تا وقتی که از برش کامل خط مورد نظر مطمئن نشدید خط کش را از روی چرم بر ندارید. برش هایتان ممتد و یکدست باشد.

در هنگام برش مراقب انگشتان خود باشید و بعد از هر برش حتما تیغ کاتر را داخل بکشید. کاتر را به آرامی بر سطح چرم بکشید و برش را در دو یا سه مرحله با کشیدن کاتر انجام دهید. تا وقتی که از برش کامل خط مورد نظر مطمئن نشدید خط کش را از روی چرم بر ندارید. برش هایتان ممتد و یکدست باشد

برش چرم به وسیله کارت رو به همین سادگی با هم فرا گرفتیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید.

                 

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه