آموزش دوخت عروسك نمدی فانتزی

4 سال پیش

سلام به شما دوستان خوب و هنرمند و همراهان همیشگی هنری 😀

در این مطلب میخوایم بهتون دوخت عروسك نمدی فانتزی و زیبایی رو با استفاده از هنر نمد دوزی یاد بدیم،نمد دوزی یكی از هنر های بسیار پركاربرد و درآمد زا هست كه با تمرین و تكرار می تونید مهارت تون رو در این هنر زیاد كنید و با نمد های رنگارنگ چیز های قشنگ زیادی از جمله عروسك،وسایل تزیینی اشپز خونه (مثل كاور دستگیره در یخچال)،وسایل تزیینی اتاق كودك،گیفت های زیبا برای مناسبت های مختلف و…درست كنید و لذت ببرید

حالا وسایلتون رو آماده كنید تا با هم قدم به قدم دوخت عروسك نمدی فانتزی رو یاد بگیریم 😆

وسایل لازم برای دوخت عروسك نمدی فانتزی:

مرحله ی اول:

ابتدا طرح قطعات رو مانند زیر رو روی كاغذ الگو بكشید . بعد از ان الگو رو روی نمد بگذارید و برش بزنید .

از الگوی بالا برای بدن عروسك استفاده میشه(دو عدد از این قطعه از نمد سفید بچینید)و برای جزییات به قطعات زیر نیاز داریم:

همچنین به چهار قطعه ی كوچیك زیر برای شاخ ها و دست های عروسك مون نیاز داریم:

 

 

 

 

مرحله ی دوم:

بعد از تهیه ی قطعات مورد نیاز،شروع می كنیم به دوخت صورت عروسك.ابتدا چشم های عروسك رو روی صورت اون  به شکل هلال می دوزیم .

مرحله ی سوم:

حالا دهان عروسك رو وسط چشم ها و كمی پایین تر و قطعه ای هم به رنگ صورتی روی دهان عروسك می دوزیم دو قطعه ی صورتی هم كنار چشم ها و به جای گونه ی عروسك می دوزیم مانند عکس اولیه ی عروسک که در ابتدای آموزش هست .

مرحله ی چهارم:

كار صورت عروسك تموم شد،نوبت میرسه به قسمت ابری شكل كه مربوط به شكم عروسك مون هست.قطعه ی كوچیك ضربدری رو روی این قطعه ی ابری می دوزیم .

مرحله ی پنجم:

الگوی بدن عروسک را روی نمد سفید میگذاریم و دور ان را روی نمد خط میکشیم مانند شکل زیر

مرحله ی ششم:

حالا شما دو قطعه ی مشابه  از بدن را دارید ، یکی از ان ها را بردارید و الگو بدن را بار دیگر روی آن بذارید و دور صورت را روی نمد مشخص کنید .

مرحله ی هفتم:

به این قسمت خوب توجه كنید.برای موی عروسك روی قطعه ی كاغذ یا مقوا طرحی مثل طرح مقوای موجود درشكل ، بکشید و ان را بچینید . حالا به اندازه ای که میخواهید مو روی صورت باشد آن را تنظیم کنید . قسمت بالای مو را روی نمد علامت بزنید و حالا صورت عروسک را از روی نمد سفید بردارید . و ادامه ی شکل مو را روی نمد سفید کامل کنید .

مرحله ی هشتم:

بعد از کامل کردن شکل مو با کاتر قسمت پایینی مو را روی نمد سفید برش دهید .  قسمت آبی مربوط به صورت عروسك رو برداریدو  موهای بریده شده را روی صورت عروسك بیارید و بدوزید،به تصاویر بعد دقت كنید تا بهتر متوجه بشید .

مرحله ی نهم:

شكم و صورت عروسك رو در جای خودشون بگذارید و بدوزید .

مرحله ی دهم:

چهار قسمت زرد رنگ مربوط به شاخ های عروسك رو دو به دو  روی هم قرار بدید و بدوزید اما سمت پایین اون ها باز بزارید و ندوزید .

بعد از دوختن شاخ ها اون ها رو برگردونید و داخلشون رو با پشم شیشه پر كنید .

مرحله ی یازدهم:

شاخ ها رو به صورت بر عكس روی قسمت مربوط به پشت عروسك میگذاریم .

حالا قسمت مربوط به جلوی عروسك رو هم مانند شكل زیر روی بقیه ی قسمت ها میگذاریم و با سوزن فیکسشون میکنیم .

مرحله ی دوازدهم:

بجز یك قسمت كوچیك،دور تا دور عروسك رو بدوزید و بعد از دوخت،از اون قسمت دوخته نشده عروسك رو پشت رو كنید و بعد داخل اون رو با پشم شیشه پر كنید سپس اون قسمت دوخته نشده رو بدوزید .

مرحله ی سیزدهم:

حالا دست های عروسك رو درست كنید و به تنه ی عروسک بدوزید .

كار دوخت عروسك نمدی بامزه ی ما تموم شد.این عروسك خوشگل می تونه هدیه خوب و خوشحال كننده ای برای بچه ها یا حتی دوستاتون باشه .  ۸-)

امیدوارم از دوختن این عروسك زیبا لذت برده باشید .

چنانچه علاقه مند به یاد گیری نمد دوزی هستید و همچنین برای آموزش دوخت دندان موشی که بسیار مورد استفاده در هنر نمد دوزی می توانید به صفحه آموزش نمد دوزی مراجعه کنید.

اگر به دنبال آموزش های بیشتر در مورد عروسک نمدی با الگو هستید می توانید به صفحه آموزش عروسک نمدی بالرین و صفحه آموزش دوخت عروسک نمدی سرآشپز مراجعه کنید.

سایت منبع:postila.ru

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه