آموزش گل مثلثی روبان دوزی

3 سال پیش

دوستای همراه هنری سلاااام با یک آموزش زیبای دیگه اومدیم پیشتون.

آموزش امروز یک گل زیباست.

روبان های رنگی رنگی ، خال خالی و توری از کودکی حس خوبی به ما می داد و همیشه در این اندیشه بودیم که چطور و کجا از این روبان ها استفاده کنیم و نهایت استفاده ما از این روبان های زیبا به ساختن یک پاپیون ختم می شد. اما با گذشت زمان هنر روبان دوزی  آرزوی ما رو برآورده کرد.

هنر دوختن روبان روی پارچه یکی از هنر هایی است که علاوه بر متفاوت و نوین بودن جلوه خاصی به منزل می دهد. از روبان دوزی معمولا برای تزئین رومیزی و ساخت تابلو، ست رو تختی استفاده می شود. و طرح هایی که توسط روبان دوزی ایجاد می شود معمولا به شکل گل های رنگارنگ به همراه شاخ و برگ است.

روبان دوزی به دلیل لطافت و ظرافتی که دارد بیشتر جنبه تزئینی دارد به همین دلیل نباید از روبان برای تزئین وسایلی که نیاز به شستوی مداوم دارند و در معرض آلودگی زیادی هستند، استفاده کرد.

پس باهم به سراغ آموزش روبان دوزی میریم.

لوازم مورد نیاز برای آموزش:
 روبان 

قيچي

سوزن

نخ

مرحله اول: روبان پهن رو به صورت دایره ببرید. دایره رو دو بار از وسط تا کنید تا شکل مثلث بشود و پایین مثلث رو کوک بزنید و نخ رو بکشید تا جمع بشود و شکل گلبرگ بشود. ته نخ رو گره بزنید.

روبان پهن را به صورت دایره ببرید. دایره را دو بار از وسط تا کنید تا شکل مثلث بشود و پایین مثلث را کوک بزنید و نخ را بکشید تا جمع بشود و شکل گلبرگ بشود. ته نخ را گره بزنید

مرحله دوم: گلبرگ های اماده شده رو ۱۰ تا ۲۰ عدد درست کنید. تمام گلبرگ های روبان دوزی شده رو ردیفی با استفاده از سوزن نخ بکشید مثل تصویر.

گلبرگ های اماده شده را 10 تا 20 عدد درست کنید. تمام گلبرگ های روبان دوزی شده را ردیفی با استفاده از سوزن نخ بکشید مثل تصویر

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

                   

مرحله سوم: گلبرگ های نخ کشیده شده رو دور خودش بپیچید و کمی نخ رو بکشید تا بهم منسجم شوند.

گلبرگ های نخ کشیده شده را دور خودش بپیچید و کمی نخ را بکشید تا بهم منسجم شوند

مرحله چهارم: ۳ ردیف گل از کم تا زیاد اماده کنید و طبقه های گل رو روی هم سوار کنید و با چسب تفگی بچسبانید. از پرچم برای مرکز گل کمک بگیرید.

3 ردیف گل از کم تا زیاد اماده کنید و طبقه های گل را روی هم سوار کنید و با چسب تفگی بچسبانید.
از پرچم برای مرکز گل کمک بگیرید

امیدوارم از آموزش امروز استفاده کنید و لذت ببرید.

اگر شماهم مثل من عاشق دوخت و دوز هستید یادگیری شماره دوزی و گلدوزی رو هم بهتون پیشنهاد میکنم

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه