آموزش پلیوربافتنی پسرانه

3 سال پیش

با سلام. امروز می خواهیم نحوه بافت  پلیور پسرانه بافتنی را خدمتتان آموزش دهیم.

این پلیور برای پسران ۱۰-۱۲ سال مناسب می باشد.

 

با ما همراه باشید.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از رو با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی
  5. آموزش کم کردن دانه بافت دو میل
  6. آموزش بافت کشباف ساده با دو میل
  7. آموزش بافت کشباف سلانیک

 

مرحله اول:

جلو:با نخ آبی۴۷دانه سرانداخته،۵سانتی متر ۱زیر،۱روکشبافت می بافیم.در رج بعدی تعداد دانه ها را به۴۱ دانه کاهش داده ومانند نقشه ی بافت ۲۵سانتی متر می بافیم. بعد از آن، برای حلقه ی آستین ازیک طرف۱+۲+۳دانه کور می کنیم.

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

قد بافت به۳۲ سانتی متر که رسید،برای یقه از سمت دیگر۲دانه را،۱رو،۱زیر بافته ودر هر رج رفت بعدی،۱دانه ی مدل را به دانه های کشبافت اضافه می کنیم تا تعداد دانه های کشبافت به۲۰ دانه برسد.(برای یقه دانه کم نمی شود.)بعد از آن، فقط۲۰ دانه ی کشبافت را کورکرده وبا بقیه دانه ها به بافت ادامه ادامه می دهیم.قد بافت به ۴۹ سانتی متر که رسد. دانه های سر شانه را کور می کنیم.

مرحله دوم:

پشت:۹۴ دانه سرانداخته،۵ سانتی متر۱زیر،۱رو کشبافت می بافیم.تعداد دانه هارا به ۸۲ دانه کاهش داده ومانند نقشه ی بافت۲۵ سانتی متر می بافیم.برای حلقه ی آستین از هر دوطرف۱+۲+۳دانه کور کرده،قد بافت به ۴۹سانتی متر که رسید،دانه های باقیمانده را کور می کنیم.آستین:۵۴ دانه سرانداخته،۵سانتی متر۱زیر،۱و کشبافت می بافیم. با توجه به نقشه ی بافت از هر دوطرف هر رج یک بار ۱دانه اضافه کرده و۲۹ سانتی متر می بافیم.برای حلقه ی آستین، ابتدا۲+۳دانه و بعد،۱۰ دفعه۱دانه و دانه های باقیمانده را یکباره کور می کنیم.

مرحله سوم: الگو آستین

 

 

مرحله چهارم:

یقه: از دور یقه ی جلو و پشت(به غیر از۲۰ دانه ی کشبافت هردوطرف جلو)،۸۴ دانه در آورده،۹سانتی متر ۱زیر،۱رو کشبافت بافته و کور می کنیم.

مرحله پنجم: نقشه بافت

 

 

مرحله ششم:نتیجه نهایی

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه