آموزش پانچو کودک

3 سال پیش

با سلام. امروز میخواهیم نحوه بافت پانچو دخترانه و کلاه بافتنی  را برایتان آموزش دهیم.

این پانچو برای دختران ۶-۷ ساله مهیا می شود.

 

با ما همراه باشید.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از زیر با دو میل
  3. آموزش بافت از رو با دو میل
  4. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  5. آموزش بافت رکن یا ابری
  6. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی

 

مرحله اول:

بانخ زرد ۲۰ دانه سر انداخته،۲سانتی متر رکن بافته و بعد از آن، بانخ فلور به این ترتیب مدل می بافیم:۳دانه زیر،۲دانه را نبافته بر می داریم،۱۰ دانه زیر،۲دانه را نبافته بر می داریم،۳دانه می بافیم،پس از آن،درهر رج رفت ازهر دوطرف ۱دانه اضافه کرده و۵رج می بافیم.تمام دانه هارا با هم ۲رج رکن می بافیم. بعد،در هر رج رفت از هر دو طرف ۱دانه اضافه کرده و۳۴ سانتی متر مانند نقشه می بافیم. بعد، بانخ زرد خردلی ۴رج رکن می بافیم. سپس، در هر رج رفت از هردوطرف ابتدا ۱۲دانه، بعد، هربار ۱۰ دانه و در نهایت دانه های باقی مانده را کور می کنیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

مرحله دوم:
تکه پهلو: با نخ زرد باتوجه به الگو از هر دوطرف تکه ی وسط ۴۵ دانه درآورده واز سمت پایین به این ترتیب می بافیم:۳۰دانه را بافته و۱۵ دانه را نبافته برمی گردیم. رج بعد، ۱۵دانه رابافته، ۳۰دانه را نبافته برمی گردیم.رج بعدی همه ی۴۵دانه را می بافیم. به همین ترتیب کار را تکرار کرده ودر این میان از سمت پایین (به الگو توجه شود)در هر رج رفت۴بار ۱دانه اضافه می کنیم. با۴۹ دانه ۱۱سانتی متربه بافت ادامه داده، این بار همان ۴دانه ی اضافه شده رایکی یکی کم می کنیم.یک تکه ی دیگر به همین ترتیب بافته، این دو تکه را از
پشت به هم می دوزیم.
مرحله سوم:
کلاه: با نخ کرم ۵۲دانه سرانداخته،۷سانتی متر ۱رو، ۱زیر کشبافت می بافیم. پس از آن، ازهر دوطرف ۲۰دانه را ۱زیر،۱رو تا آخر ادامه داده و۲۰ دانه ی وسط را بدین ترتیب می بافیم:۱رو، ۴زیر (هر ۲رج یک بار۲×۲ پیچ)، ۱رو،۸زیر(هر۴رج یک بار ۴×۴ پیچ)، ۱رو ۴زیر(هر ۲رج یک بار۲×۲ پیچ)،۱رو…به این ترتیب ۴۰ سانتی متر بافته،سپس،۷ سانتی متر ۱زیر،۱رو بافته وکور می کنیم.
همچنین برای شرکت در کلاس آموزشی فوق العاده ی بافت سبد تریکو  ، به آموزش تریکو بافی در سایت هنری بروید و کار با کاموا ی تریکو رو به صورت کامل و جامع یاد بگیرید. laughing

لطفا سوالات و نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.smile

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه