آموزش پالتو و کلاه بافتنی

3 سال پیش

با سلام. امروز میخواهیم نحوه بافت پالتو و کلاه بافتنی برای دختران ۱۲ سال را خدمتتان آموزش دهیم.

با ما همراه باشید.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از زیر با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی
  5. آموزش کم کردن دانه بافت دو میل
  6. آموزش بافت کشباف ساده با دو میل
  7. آموزش بافت جا دکمه افقی
  8. آموزش بافت رکن یا ابری
  9. آموزش بافت بامبو با دو میل

 

مرحله اول:

پیش: با نخ اسپرت ۵۷ دانه سر می اندازیم.۱ رج رکن می بافیمو سپس ۳ دانه زیر و ما بقی ۵۴ دانه  را به شکل مدل بامبو ۲۰ سانتی متر می بافیم.سپس از  یک طرف به طول ۱۰ سانتی متردر هر رج رو ۱دانه ۱ دانه کم می کنیم.تا تعداد دانه ها به ۴۷ دانه برسد بعد از آن بدون کم و زیاد کردن ۸ سانتی متر می بافیم.قد بافت به ۴۲ سانتی متر رسید برای حلقه از یک طرف ۱-۱-۲-۳ دانه کور می کنیم.درزمانیکه  قد بافت به ۵۶ سانتی متر رسید برای یقه۱-۲-۳-۴-۵ دانه کم می کنیم.قد بافت به ۶۳ سانتی متر رسید دانه ها را یکباره کور میکنیم.

مرحله دوم:

پشت: با نخ اسپورت ۹۸دانه سر می اندازیم.۱ رج رکن می بافیم و بافت مدل راشروع می کنیم.قد لباس به ۴۲ سانتی متر رسید از هر طرف برای حلقه۱-۱-۲-۳ دانه کم می کنیم.قد بافت به ۶۳ سانتی متر رسید مابقی دانه ها را یکباره کور می کنیم.

مرحله سوم:

آستین: با نخ اسپرت ۴۰ دانه سر می اندازیم.۱ رج رکن می بافیم.حال شروع به انداختن مدل می کنیم.در هر ۸ رج یکبار ۱ دانه از هر طرف اضافه می کنیم.قد بافت به ۳۴ سانتی متر رسید.ازهر طرف ۱-۱-۲-۳ دانه کم می کنیم تا زمانیکه ۱۰ دانه در سرشانه باقی بماند به کم کردن دانه ها ادامه می دهیم سپس دانه ها را یکباره کور می کنیم.آستین دیگر نیز به همین شکل بافته می شود.

مرحله چهارم:

یقه: از دور تا دور یقه با نخ اسپورت به غیر از ۵ دانه اول.دانه در آورده و ۸سانتی متر مدل می بافیم و ۲ سانتی متر ساده بافی کرده و دانه ها را کور می کنیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

                         

 

مرحله پنجم:

دور کمر: ۵۰ دانه اسپرت سر می اندازیم و بصورت نواری بافته و به دور کمر می دوزیم.

مرحله ششم:

کلاه: با نخ اسپورت ۷۰ دانه سر می اندازیم.۹ رج ۱ رو ۱ زیر کشبافت می بافیم.سپس با نخ ماکسی فلور ۱ رج رکن می بافیم.رنگ نخ را عوض کرده و با نخ لاناگلد اسپورت ۴ رج ساده بافی می کنیم.دوباره ۱ رج رکن با ماکسی فلور می بافیم.به این شکل ۲۰ سانتی متر بافته و سپس دانه ها ۲تا یکی ۲ یکی می شود.از بین ما بقی دانه ها نخ رد کرده و جمع می کنیم.

مرحله هفتم: نتیجه نهایی

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه