آموزش پالتو بافتنی زنانه

3 سال پیش

آموزش پالتو و کلاه زنانه بافتنی و قلاب بافی

سایز: ۳۸-۳۶

موارد مورد نیاز:

  1. (کاموا پن پلا ۵۱۰۹ : ۱۴ کلاف
  2. کاموا پن پلا ۵۱۰۸: ۶ کلاف)

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  3. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی
  4. آموزش بافت رکن یا ابری
  5. آموزش بافت پایه کوتاه در قلاب بافی

 

مرحله اول:جلو

با نخ ۵۱۰۹ پونپونلا ۴۵ دانه سر انداخته، ۱۰۰ سانتی متر جودانه می بافیم. بعد از آن، برای حلقه آستین از یک طرف ۳ دانه کور می کنیم. در رجهای برگشت بعدی ۱ دانه کور کرده، قد بافت به ۱۰۷ سانتی متر که رسید، برای یقه از سمت دیگر ۵ دانه کور می کنیم. هنگام رفت و برگشت از کنار دانه کور شده، ۱ دانه کور می کنیم تا اینکه همه دانه ها را کور می کنیم.

 

مرحله دوم:

پشت: با نخ ۵۱۰۹ پونپونلا ۸۵ دانه سر انداخته، ۱۰۰ سانتی متر جودانه بافته، مانند جلو از هر دو طرف حلقه آستین را کور می کنیم. قد حلقه آستین به ۲۵ سانتی متر که رسید، دانه ها را کور می کنیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

مرحله سوم:

آستین: با نخ ۵۱۰۸ پونپونلا ۳۴ دانه سر انداخته، ۲۵ سانتی متر رکن می بافیم. در حین تا کردن توجه شود که منگوله ها بیرون از کار بماند. با نخ ۵۱۰۹ پونپونلا ادامه داده، هر ۴ رج یک بار در هر دو طرف ۱ دانه اضافه کرده و ۳۵ سانتی متر می بافیم. بعد از آن، برای حلقه آستین از هر دو طرف ۳ دانه کور کرده و مانند جلو کور کردن را کامل می کنیم. ۱۲ دانه که در سرشانه باقی ماند، دانه ها را کور می کنیم.

مرحله چهارم:

یقه: با نخ ۵۱۰۸ پونپونلا ۷۰ دانه سر انداخته، با رکن ادامه داده و قد بافت به ۱۱۰ سانتی متر که رسید، دانه ها را کور می کنیم. بافت را تا کرده و از کنار می دوزیم.

مرحله پنجم:

کلاه: با نخ ۵۱۰۸ پونپونلا ۳۲ دانه سر انداخته و ۵۰ سانتی متر رکن می بافیم. بافت را تا کرده و می دوزیم. گرد می کنیم. با نخ ۵۱۰۹ پونپونلا پایه کوتاه بافته و داخل دایره را از بیرون به داخل با پایه کوتاه پر می کنیم

مرحله ششم:نتیجه نهایی

 

 

 

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه