آموزش جلیقه جیب دار زنانه بافتنی

3 سال پیش

با سلام .امروز می خواهیم نحوه بافت جلیقه جیب دار زنانه را خدمتتان ارائه دهم.

این جلیقه برای ارادی در سایز۳۶-۴۰ می باشد.

 

با ما همراه باشید.

 

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از رو با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. آموزش ریشه زدن در بافتنی
  5. آموزش ساده بافی با دو میل
  6. آموزش بافت رکن یا ابری

 

مرحله اول:

با نخ ۱۵۱ لاناگُلد ۴۵ دانه سر انداخته، ۵ رج رکن می بافیم. در سمت جلو ۶ دانه را رکن ادامه داده، بقیه دانه ها را چنین مرتب می کنیم؛ ۸ رو، ۱۸ دانه نقشه، ۱۳ رو… قد بافت به ۸۰ سانتیمتر که رسید، برای حلقه آستین از یک طرف ۶ دانه اضافه می کنیم. با رکن بافی ادامه داده، در گذر به روبافی ۲ دانه را ۲ تا یکی کرده و بر می گردیم. برای گودی یقه، بعد از ۶ دانه رکن از دانه های ساده بافی ۲ دانه را در ۲ تا یکی کرده، این کار را در رجهای بعدی نیز ادامه می دهیم تا اینکه ۲۵ دانه باقی بماند. قد حلقه آستین به ۲۵ سانتیمتر که رسید، به غیر از ۸ دانه کناری یقه، همه دانه ها را کور می کنیم. ۸ دانه را ۱۲ سانتیمتر دیگر می بافیم.

مرحله دوم:

پشت: ۸۵ دانه سر انداخته، ۵ رج رکن می بافیم. ۸۰ سانتیمتر رو بافته، برای حلقه آستین از هر دو طرف مانند جلو می بافیم. قد بافت به ۱۰۰ سانتیمتر که رسید، برای یقه از وسط ۱۰ دانه کور می کنیم. در رجهای بعدی از هر دو طرف یقه ۲ دانه کور می کنیم تا ۲۰ دانه در سر شانه ها باقی بماند. ۲۰ دانه را یکباره کور می کنیم. به کنارهای کار ریشه های به طول ۲۰ سانتیمتر وصل می کنیم. نوار های ۶ دانه رکنی جلو را به یقه پشت می دوزیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

 

 

مرحله سوم:

جیب: ۳۹ دانه سر انداخته، از سمت وسط جلو بصورت ۸ رو، ۱۶ رکن، ۱۵ رو دانه ها را مرتب کرده، ۱۶ دانه وسط را ۳ رج بافته و کور می کنیم. ۱۲ سانتیمتر پایین تر از دانه های رو در هر دو طرف ۱۶ دانه در آورده، ۱۲ سانتیمتر بافته و با دانه های رو یکی می کنیم.

مرحله چهارم: نتیجه نهایی

 

 

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه