آموزش بافت ژاکت نوزادی دخترانه

3 سال پیش

با سلام امروز با آموزش بافت ژاکت نوزادی دخترانه همراه شما هستیم. این روزها که هوا رو به سردی میره میتونید با هنر دست خودتون برای فرزندادن کوچکتون ژاکت ببافید و از بافتن لذت ببرید. این بافتنی که با دومیل بافته میشود، برای کودکان تا یک سال مناسب می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن ندارید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش بافت ژاکت نوزادی دخترانه بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از رو با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی
  5. آموزش ساده بافی با دو میل
  6. آموزش بافت رکن یا ابری

مرحله اول:

ژاکت:بانخ صدفی ۸۱ دانه سرانداخته،۴رج رکن بافته وبعد،به این ترتیب مدل بالاتنه را شروع می کنیم:

(جلو) ۱۱زیر،۱دانه اضافه،۲ رکن،۱رو،۲رکن،۱دانه اضافه

(آستین) ۷زیر،۱دانه اضافه،۲رکن،۱رو، ۲رکن،۱دانه اضافه

(پشت)۲۵زیر، ۱دانه اضافه،۲رکن،۱رو،۲رکن ،۱دانه اضافه

(آستین)۷زیر،۱دانه اضافه،۲رکن،۱رو،۲رکن،۱دانه اضافه؛

(جلو)۱۱زیر،۱دانه اضافه،۲رکن،۱رو،۲رکن،۱دانه اضافه…

بعد،درهر رج رفت،از۴ نقطه ای که دانه اضافه کرده بودیم ۲۵بار دانه اضافه می کنیم تا به ۲۸۱ دانه برسد. بعد از آن، به صورت ۴۱+۶۰+۸۰+۶۰+۴۰تقسیم کرده و جداگانه می بافیم.بعداز۵رج روبافی با نخ صورتی کمرنگ ۱۸دانه را بصورت۷زیر،۲تایکی،۲تایکی،۷زیر بافته و درهر رج رفت دانه کم می کنیم تا اینکه ۱۸ دانه به صفر برسد. بعد،نخ را قطع کرده و برش بعدی را شروع می کنیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

برای هر برش با۲دانه فاصله همین کار را تکرار می کنیم.دانه های روی میل به اتمام که رسید بانخ صدفی، ازروی مثلثهای صورتی کمرنگ دانه در آورده، ۲دانه ی میان برشها را هم اضافه کرده و ۵رج رو می بافیم.این کار را ۵بار تکرار کرده و دانه ها را کور می کنیم.برای سجاف ازوسط جلو دانه در آورده و۴رج رکن می بافیم.روی سجاف سمت چپ جا دکمه درست می کنیم.

 

مرحله دوم:

شلوار/تکه ی ۱: با نخ صدفی۶۴دانه سرانداخته،۲سانتی متر ساده،۱رج رو،۲سانتی مترساده،۱رج رو و ۱۳سانتی مترساده می بافیم.
بعد،در هر رج رفت۴دفعه از هر دوطرف۱دانه اضافه کرده وبه ۷۲دانه می رسانیم.۷۲ دانه را ۱۳سانتی متر ساده بافته و مدل را ۲بار تکرار می کنیم.
از قسمت دوخت بقل دانه درآورده و۴رج رکن می بافیم.دریک طرف با فاصله های مناسب جا دکمه درست می کنیم.تکه ی دوم را نیزبه همین ترتیب می بافیم

مرحله سوم:

کفش: با نخ صورتی کمرنگ ۲۵ دانه سرانداخته،۱۵رج رکنی بافیم.
بعد با ۳رج ساده و۳رج روبافی ۱۳سانتی متر موجبافی انجام داده و با ۱۵ رج رکن کار را به پایان می رسانیم.از قسمت ۳رج ساده و ۳رج رو بافی نخ رد کرده جمع می کنیم ومی دوزیم. از روی هردوطرف رکن، با نخ صدفی دانه در آورده ۱۴ رج رو می بافیم.بعد، تا کرده، از داخل می دوزیم و بقل وزیر کفش را هم می دوزیم. به این ترتیب آموزش بافت ژاکت نوزادی دخترانه به پایان میرسد.

امیدوارم از آموزش بافت ژاکت نوزادی دخترانه لذت برده باشید. دقت کنید که هنر بافتنی نیاز به دقت و تمرید زیاد دارد و برای بافت این ژاکت لازمه که مهارت کافی در آموزش های پایه بافتنی داشته باشید.

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه