آموزش گلدوزی ساده و زیبا

4 سال پیش

سلام دوستان هنرمندم امیدوارم كه حالتون خوب باشه.براتون یه مطلب آموزش گلدوزی ساده و زیبا آماده كردیم?

گلدوزی هنر نسبتا قدیمی هست كه با كمك اون خیلی راحت میشه پارچه ها و لباس های ساده رو به سلیقه ی خودمون تزیین كنیم و اون ها رو رنگی تر و زیبا تر كنیم.در حال حاضر در ايران چندين نوع گلدوزی وجود دارد، و گلدوزی ایرانی انواع مختلفی را شامل می شود.
گلدوزی در گذشته بخش مهمی از تزیینات و دکوراسیون کاخ‌های سلطنتی، خانه های اشراف و همچنین کلیساهای اروپایی را در اختیار خود داشته است.
امروزه گلدوزی به دو صورت دستی و ماشینی انجام می‎شود. اما همچنان نوع دست دوز آن بسیار با ارزش‎تر است و هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد.

پس اگر به گلدوزی علاقه دارید و میخواید این هنر جذاب رو امتحان كنید همراه ما باشید با آموزش گلدوزی ساده و زیبا كه در ادامه براتون اوردیم???

وسایل مورد نیاز برای آموزش گلدوزی ساده و زیبا:
پارچه
طرح برای گلدوزی
• نخ های گلدوزی، نخ دمسه یا نخ ابریشمی  رنگ های طیف زرد و نارنجی یا هر طیف دلخواه
سوزن گلدوزی
کارگاه گلدوزی
قیچی
• مداد یا خودکار

مرحله ی اول:

پارچه رو روی كارگاه ثابت كنید و طرح رو روی پارچه رسم كنید و از دور طرح شروع به دوخت كنید.دوخت هایی كه در این قسمت استفاده شده: دوخت گره و دوخت مدل گلبرگ بابونه

آموزش دوخت مدل گلبرگ بابونه براتون در یك مطلب جداگانه قرار داده بودیم اما اینجا مجددا تكرارش میكنیم?به تصویر زیر دقت كنید:

با همین دوخت ها كل طرح رو پر كنید تا مثل عكس زیر بشه?

از این گلدوزی زیبا میتونید به عنوان یك تابلوی دكوراتیو كوچیك و برای رنگی كردن اتاقتون استفاده كنید?

پس انجام این گلدوزی آسان و طرح های ساده ی دیگر شما میتوانید توانایی های خود را بهبود بخشیده و به سراغ طرح های دشوار تر بروید

چنانچه علاقه مند به یادگیری گلدوزی هستید می توانید آموزش های این هنر را از طرق صفحه آموزش گلدوزی دنبال کنید.

سایت منبع:www.thesprucecrafts.com

 

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه