الگوی شماره دوزی زیورالات

4 سال پیش

سلام به شما دوستان خوب و هنرمندم امیدوارم كه حالتون خوب باشه 😉

همون طور كه بهتون قول داده بودیم.امروز در این مطلب چند الگوی زیبای شماره دوزی زیورالات براتون قرار دادیم همون طور كه می دونید شماره دوزی یك هنر قشنگ و پر طرفدار هست كه كاربرد های زیادی هم داره.اگر شماره دوزی رو یاد بگیرین خیلی راحت می تونید لباس یا كیف یا كفشتون رو با الگوی دلخواه تون شماره دوزی كنید یا برای دوستاتون تابلو های قشنگ یا رو میزی یا دستمال شماره دوزی قشنگ بسازید.شماره دوزی زیورالات یكی از جذاب ترین كاربرد های این هنر هست.پس همراه ما باشید تا چند طرح جدید شماره دوزی زیورالات رو یاد بگیریم .

وسایل مورد نیاز برای شماره دوزی زیورالات:

نخ دمسه

پارچه شماره دوزی

کارگاه شماره دوزی

قیچی

سوزن شماره دوزی

قاب گردنبند

زنجیر

حلقه اتصال

مرحله ی اول:

پارچه رو روی كارگاه ثابت كنید .

مرحله ی دوم:

به الگو دقت كنید و رنگ های نخ دمسه مورد نیازتون رو آماده كنید .

الگوی بالا الگوی گل رز صورتی هست .

این هم الگوی زیبای گل رز زرد

و این هم گل رز قرمز?

این سه الگو رو براتون گذاشتیم تا به سلیقه ی خودتون هر كدوم رو كه دوست دارید انتخاب كنید .

مرحله سوم:

بعد از انتخاب الگو،شروع كنید به دوختن به روش ضربدری.هر خونه ی الگو باید با رنگ نخ مربوط به خودش روی پارچه به روش ضربدری دوخته بشه در تصویر زیر به صورت مرحله به مرحله این دوخت رو بهتون یاد دادیم .

به همین ترتیب ادامه بدید و كل طرح رو بدوزید .

 

برای خرید مواد و ابزار هنر شماره دوزی به لینک زیر مراجعه کنید

 

مرحله ی چهارم:

بعد از دوخت،پارچه رو با توجه به اندازه قاب گردنبندی كه تهیه كردید ببرید و روی قاب بچسبونید سپس با استفاده از حلقه اتصال،اون رو به زنجیر متصل كنید .

سایت هنری قاب هایی مخصوص زیورالات شماره دوزی داره كه كارتون رو راحت تر می كنن و شبیه كارگاه هستند.

نكته(می تونید این الگو ها رو روی قاب گردنبند چوبی شماره دوزی كنید.این هم یه كار منحصر به فرده?)

این هم از مطلب امروزمون درباره ی شماره دوزی زیورالات? امیدوارم براتون مفید بوده باشه.همراه ما باشید.در آینده مطالب بیشتری براتون در این زمینه قرار میدیم تا كلی زیورالات خاص شماره دوزی داشته باشید .

اگر به هنر شماره دوزی علاقمند هستید و می خواهید آن را به صورت حرفه ای و تخصصی تر فرا بگیرید، می توانید از کلاس آموزش شماره دوزی در سایت هنری به رایگان استفاده نمایید.

چنانچه علاقه مندید طرح های جدید را در هنر شماره دوزی تجربه کنید می توانید به صفحه های آموزش شماره دوزی ساعت ، آموزش جعبه شماره دوزیمراجعه کنید و از آموزش های رایگان سایت هنری استفاده نمایید همچنین ابزار و مواد ساخت هر یک از موارد گفته شده را می توانید در قالب بسته یا پک از سایت تهیه نمایید.

 

سایت منبع:radikal.ru

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه