آموزش و الگوی شماره دوزی طرح گل شیپوری

4 سال پیش

سلام به همه ی شما دوستان خوب و هنردوست امیدوارم كه حالتون خوب باشه?امروز براتون آموزش شماره دوزی طرح گل شیپوری رو آماده كردیم.میتونید این طرحو برای زیورالات شماره دوزی استفاده كنید.همونطور كه می دونید شماره دوزی یك هنر بسیار زیبا و كاربردی هست كه با یادگیری چند تكنیك اساسی شما می تونید هر تكنیكی رو روی سطوح مختلف اجرا كنید سطوحی از جمله لباس و كیف و كفش یا پارچه كه بشه باهاش تابلوی تزیینی و زیورالات ساخت.شماره دوزی به دلیل آسون بودنش و اینكه وسایل مورد نیازش ارزون و به راحتی در دسترس هستن طرفداران زیادی داره.اگر شما هم علاقه مند به یادگیری شماره دوزی شدید پس همرا ما باشید چون مطالب آموزشی زیادی در این زمینه براتون داریم مثل این مطلب كه آموزش شماره دوزی طرح گل شیپوری كه یك الگوی مناسب و زیبا برای زیورالات شماره دوزی هست.

وسایل و ابزار لازم برای شماره دوزی طرح گل شیپوری:

سوزن 

نخ  رنگ های سبز تیره،سبز متوسط،سبز روشن،سبز خیلی روشن،سفید،خاكستری متوسط،خاكستری روشن،آبی روشن،زرد تیره

کارگاه شماره دوزی 

قیچی 

پارچه ی شماره دوزی 

مرحله ی اول:

پارچه رو روی كارگاه ثابت كنید

مرحله ی دوم:

به راهنمای الگو نگاه كنید.هر رنگ نخ با یك نماد مشخص شده كه در الگو هر جایی اون نماد رو دیدید باید از رنگ نخ مربوط به خودش برای دوخت استفاده كنید.

مرحله ی سوم:

شروع كنید به شماره دوزی طرح گل شیپوری با روش دوخت ضربدری.اگر این دوخت رو بلد نیستید لازمه كه اول اونو یاد بگیرید.چون پایه و اساس هنر شماره دوزی دوخت ضربدری هست.به تصویر زیر كه آموزش دوخت ضربدری هست دقت كنید.

الگوی شماره دوزی طرح گل شیپوری رو در تصویر زیر می بینید:

به همین ترتیب به دوخت ضربدری تا الگو كاملا دوخته بشه.دقت كنید كه تعداد خونه های دوخته شده از هر رنگ با تعداد خونه های موجود در الگو مطابقت داشته باشه.شمارش خونه ها در هنر شماره دوزی اهمییت زیادی داره?

امیدوارم از آموزش الگو شماره دوزی گل بنفشه لذت برده باشید .  ?

اگر به هنر شماره دوزی علاقمند هستید و می خواهید آن را به صورت حرفه ای و تخصصی تر فرا بگیرید، می توانید از کلاس آموزش شماره دوزی در سایت هنری به رایگان استفاده نمایید.

سایت منبع:yra3raza.gallery.ru

 

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه