آموزش دوخت دندان موشی

11 ماه پیش
۴٫۶ (۹۱٫۴۳%) ۷ votes

  با سلام خدمت به مخاطبان گرامی وبلاگ هنری wink

در ادامه آموزش های پایه هنر چرم دوزی این بار میخواهیم با هم نحوه انجام چندین دوخت با دست رو که در ساخت انواع کارهای چرمی پرکاربرد هستند به شما آموزش دهیم.

در پست قبلی که آموزش نحوه کار با ابزار چرم دوزی رو با هم مرور کردیم، یاد گرفتیم که چطور با استفاده از سمبه چرم رو برای دوخت آماده کنیم، در این سری پست ها هم خواهیم آموخت چطور دوخت های ساده اما زیبا بر روی کار بزنیم.

پنجمین دوختی که آموزش اون رو به صورت ویدیو برای شما آماده کردیم دوخت دندان موشی چرم دوزی است.

 دوخت دندان موشی یک دوخت تزیینی برای وصل کردن کناره های دو پارچه است.

.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید.

    

.

دوخت دندان موشی

دوخت دندان موشی در هنر های مختلفی همچون نمد دوزی و چرم دوزی استفاده میشود .

نحوه ی اجرای دوخت دندان موشی بر روی چرم مشابه دوخت دندان موشی در نمد دوزی می باشد، با این تفاوت که پارچه چرم را قبل از شروع دوخت با استفاده از سمبه سوراخ می کنند و سپس شروع به دوخت می نمایند. البته می توان همچون سایر پارچه ها، بدون انجام سوراخ ها اقدام به دوخت نمود، اما در این صورت بدلیل ضخامت چرم، کار شما سخت می شود و ممکن است دوخت مرتب و یکدست نشود.

در دوخت دندان موشی برای سهولت کار باید از سمت چپ شروع کنید . برای زیباتر نشان دادن کار سعی کنید هر کوک را منظم و در جای خود قرار بدید . در این دوخت ما باید دقت کنیم که نخ روی سطح لبه کار خوب بشینه و کاملا منظم ، پشت سر هم قرار بگیره.در دوخت دندان موشی پنج برابر مقدار دوخت به نخ نیاز داریم، دوخت دندان موشی دوختی محکم و زیبا برای لبه کار است.

حالا بریم و باهم نحوه ی اجرای دوخت دندان موشی رو در فیلم آموزشی زیر ببینیم cool

.

 .
این آموزش ماهم در اینجا به پایان رسید و امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

چنانچه شما هنرمندان عزیز تمایل دارید تا آموزش های بیشتری را در این زمینه فرا بگیرید، می توانید به صفحه آموزش چرم دوزی مراجعه کرده و تمامی آموزش های لازم برای هنر چرم دوزی را با بهترین کیفیت یاد بگیرید.

اگر دوست دارید کیف پول چرم دست دوز برای خود بدوزید می توانید به صفحه آموزش کیف پول چرم دست دوز  و  آموزش کیف پول چرم طرح پرنده مراجعه کنید.

4.6 (91.43%) 7 votes
0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه