آموزش ساخت تخم مرغ طرح گل با الیاف کچه دوزی

2 سال پیش

سلام خدمت همه دوستان و علاقه مندان به هنر

امروز يك آموزش جديد  و ساده رو در نظر گرفتيم. ميخوايم با هم اين تخم مرغ هاي رنگي رو با الياف كچه  براي سفره هفت سين درست كنيم.

کچه دوزی یك هنر نسبتا جدید و زیر شاخه ی نمد دوزی که طرفدارای خاص خودش را داره. در این هنر با فشرده سازی الیاف كچه به وسیله ی سوزن یا آب و كف صابون، الیاف رو به اشكال دلخواه در میارند و یا قطعات اون ها رو به هم متصل می كنند. این هنر معمولا در ساخت عروسك و تزیین لباس یا كیف كاربرد داره.

از اين تخم مرغ ها میتونیم برای  تزیین سفره ی هفت سین و یا به عنوان تزیین روی میز استفاده کنیم .

مواد و ابزار اولیه مورد نیاز :

الیاف طبیعی کچه دوزی

فرچه کچه دوزی

سوزن کچه دوزی

 

مرحله های آموزش ساخت تخم مرغ طرح گل با الیاف کچه دوزی

مرحله اول:

با الیاف کچه دوزی به رنگ سفید پایه تخم مرغ رو طبق آموزش ساخت بدن عروسک درست کنید.

بعد با استفاده از الیاف زرد روی پایه تخم مرغی شکل رو بپوشانید . Ø¨Ø§ الیاف کچه دوزی به رنگ سفید پایه تخم مرغ را طبق آموزش پیش نیاز درست کنید. سپس با استفاده از الیاف زرد روی پایه تخم مرغی شکل را بپوشانید .

 

مرحله دوم:

الیاف زرد رو بر روی پایه الیاف سفید با سوزن زدن فرم تخم مرغی بديد تا الیاف منسجم بشوند.الیاف زرد را بر روی پایه الیاف سفید با سوزن زدن فرم تخم مرغی داده و الیاف را منسجم کنید

 

مرحله سوم:

هر کدام از الیاف سبز وصورتی کم رنگ رو بر روی نصف تخم مرغ گذاشته و با سوزن زدن الیاف ها رو روی تخم مرغ ثابت کنید . به شکلی که نصف تخم مرغ سبز و نصف دیگر صورتی باشه .

 

مرحله چهارم:

به میزان دور تا دور تخم مرغ الیاف صورتی برداشته بین دو دست تاب بديد.به میزان دور تا دور تخم مرغ الیاف صورتی برداشته بین دودست تاب داده

 

مرحله پنجم:

نوار صورتی رنگ رو در حد فاصل رنگ صورتی و سبز با سوزن زدن  ثابت کنید.نوار صورتی رنگ را حد فاصل رنگ صورتی و سبز با سوزن زدن ثابت کنید.

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

       

 

مرحله ششم:
مقداری الیاف كچه سفید برداريد. بصورت اشک در بياريد و بر نقطه ای که می خواید طرح گل رو اجرا کنید، با سوزن زدن از قسمت تیزی اشک بر روی کار ثابت کنید. به همین ترتیب ۵ گلبرگ دیگر رو هم با سوزن زدن محکم کنید.
مقداری الیاف سفید برداشته بصورت اشک در آورده و بر نقطه ای که می خواهید طرح گل را اجرا کنید با سوزن زدن از قسمت تیزی اشک بر روی کار ثابت کنید. به همین ترتیب 5 گلبرگ دیگر را هم با سوزن زدن محکم کنید

 

مرحله هفتم:
مقداری از الیاف كچه  صورتی رو برای مغز گل برداشته. در محل خود با سوزن زدن ثابت کنید.
مقداری از الیاف صورتی را برای مغز گل برداشته و در محل خود با سوزن زدن ثابت کنید

 

كار نهايي

تخم مرغ های زیبای ما با این شیوه آماده شدند . شما ميتونيد از همين تكنيك استفاده كنيد و تخم مرغ هاي بيشتري درست كنيد. بعد اونها رو به سليقه خودتون تزيين كنيد.

اميدوارم از اين آموزش بهره كافي رو برده باشيد.

 

برای دیدن آموزش های بیشتر از کچه دوزی روي تصوير زير كليك كنيد

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه