چگونه فیل های دکوری نمدی یا پارچه ای بسازیم

1 سال پیش
Rate this post

دنیای نمد دوزی دنیای گسترده ای هست و پارچه های نمدی این قابلیت را دارند که بتوان از آن ها بی نهایت طرح زیبا ساخت. یکی از دکوری هایی که معمولا در خانه ها دیده می شود فیل های پلی استری یا سفالی هستن اما ما در این مطلب قصد داریم به شما فیل های نمدی یا پارچه ای را آموزش بدهیم.

هرچند متریال این آموزش روی پارچه است اما این فیل های زیبا را میتوان با پارچه های نمدی دوخت و استفاده از پارچه های نمدی کار را برای شما آسان تر میکند وبه کسانی که کار با چرخ خیاطی را هم بلد نیستند این امکان را می دهد که بتوانند این کار زیبا را بدوزند.

مواد و ابزار مورد نیاز

منجوق  مشکی

نخ عمامه مشکی

نمد یا پارچه دررنگ دلخواه

سوزن 

نخ خیاطی 

نخ کنفی 

 

ما قرار است آموزش سه مدل فیل زیبا پارچه ای یا نمدی در سه سایز مختلف را به شما دوستان هنرمند آموزش دهیم . برای این کار ابتدا الگوی زیر را که شامل الگوی هر سه فیل است را روی کاغذ بکشید.

شما باید از الگوی هر بدن به تعداد ۲ عدد ، از الگوی گوش ها به تعداد ۴ عدد و الگوی پاها به تعداد ۲ عدد روی پارچه بکشید .

 

درهنگام برش الگوها از روی پارچه دقت کنید که یک فاصله یک سانتی متری از خطوط الگو فاصله بگذارید و برش بزنید . این فاصله برای این است که هنگام دوختن اندازه فیل ها کوچک تر از اندازه واقعی نشود.

برای دوخت گوش ها تمام اطراف گوش را به جز قسمت اتصال آن به سر فیل را بدوزید . لازم نیس داخل گوش هارا از الیاف پرکنید.

حالا نوبت دوختن چشم عروسک است . برای فیل متوسط ما از منجوق برای چشم استفاده میکنیم .میتوانید چشم های را به وسیله چسب بچسبانید ویا با نخ به سر بدوزید.

چشم فیل بزرگتر و کوچک تر را با دوخت و به حالت بسته بدوزید. برای این کار از نخ عمامه و یا نخ کوبلن استفاده کنید . چشم فیل بزرگ تر را به صورت هلال مقعر و چشم فیل کوچک تررا به صورت هلال محدب بدوزید.

همه ی قسمت های مختلف بدن فیل به جز قسمت های مشخص شده در تصویر را بدوزید این کار را برای فیل متوسط و بزرگتر هم تکرار کنید . ت.وجه کنید که اگر شما از پارچه برای دوخت این فیل ها استفاده میکنید بایداز چرخ خیاطی برای این کار استفاده کنید  اما اگر از پارچه نمدی برای دوخت این فیل های زیبا بهره میبرید می توانید دوخت را با دست هم انجام دهید.توجه کنید که دم عروسک را در محل دم بدوزید.

 

 

 

حالا نوبتدخت پای فیل ماست . دو تکه ای را که دربالا برش داده بودید را به تناسب اندازه هز فیل از بالا به هم بدوزید .

سپس این پای دو تکه را به پایین فیل و قسمت پاها بدوزید و جای کافی برای وارد کردن الیاف بگذارید. الیاف را تاجایی وارد کنید که مطمئن شوید هیج جای خالی باقی نمانده است. حالا درز را با ظرافت تمام بدوزید .

برای زیبا تر کردن دم فیل میتوانید با ربان یک پاپیون بسازید  و برای تزئین آن استفاده کنید.

امیدوارم از آموزش این فیل های پارچه ای نمدی ساده استفاده کرده باشید .

اگر غلاقه مند هستید که آموزش عروسک های مختلف نمدی را یاد بگیرید می توانید به صفحه آموزش نمد دوزی مراجعه کنید .

Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه