آموزش ساخت کیف نمدی

11 ماه پیش
آموزش ساخت کیف نمدی
۴٫۳ (۸۵%) ۳۶ votes

آموزش ساخت کیف نمدی

در این مطلب قصد داریم نحوه درست کردن یک کیف پول نمدی زیبا را به شما آموزش دهیم. شما می‌توانید با هزینه‌های بسیار کم برای خودتان کیف نمدی درست کنید. حتی می‌توانید این کیف‌ها را درست کنید و به عنوان هدیه به عزیزان خود دهید. از شما می‌خواهیم تا پایان این نوشته با وبلاگ هنری همراه باشید؛ زیرا قصد داریم نحوه ساخت کیف نمدی زیر را برای شما توضیح دهیم.

آموزش ساخت کیف نمدی

این کیف نمدی می‌تواند کارت‌های ضروری و پول نقد شما را در خود جای دهد. در بعضی موارد که به پارک، شهربازی، خرید، بازار و دیگر جاهای شلوغ می‌روید، به جای حمل کردن کیف‌های بزرگ و جاگیر، از این کیف‌های نمدی زیبا و کوچک استفاده کنید.

آماده اید که آموزش ساخت کیف نمدی را شروع کنیم ؟ 😛 

آموزش ساخت کیف نمدی

شما برای ساخت این کیف به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

نمد

نخ 

سوزن

چسپ حرارتی

چسپ پارچه یا چسپ کفش (ولکرو)

نکته درباره چسپ پارچه: چسپ پارچه که به نام ولکرو آن را می‌شناسند، را احتمالاً دیده‌اید. برای درست کردن بعضی از کیف‌ها و کفش‌ها از این چسپ استفاده می‌کنند. در خرازی‌ها می‌توانید این چسپ را پیدا کنید.

آموزش ساخت کیف نمدی

نمد خود را به شکل مستطیل با طول ۲۱ و عرض ۱۲ (رنگ آبی در تصویر بالا) ببرید. قطعه کوچکی به طول ۸ و عرض ۳ (رنگ سبز در تصویر بالا) ببرید. نمدی با رنگی متفاوت از کیف، گل درست کنید.

آموزش ساخت کیف نمدی

دو طرف نمد را مانند تصویر تا بزنید و به هم برسانید. بین دو قسمت کیف باید ۲٫۵ سانتی متر فاصله باشد. وقتی مرتبش کردید با چسپ حرارتی آن قسمتها را چسپ بزنید. نکته‌ای که در هنگام کار با چسپ حرارتی باید رعایت کنید، این است که حرارت آهن نباید نمد را بسوزاند؛ پس به دمای آهن چسپ خود توجه بفرمایید. شکل کیف نمدی شما در این مرحله تا حد زیادی مشخص شده است.

آموزش ساخت کیف نمدی

حالا همان قطعه ۳*۸ سانتی متری (نمد سبز رنگ) را به یکی از طرف‌های کیف خود بزنید.

آموزش ساخت کیف نمدی

بند کیف را مانند تصویر بالا به بدنه کیف بدوزید. آن هم با کوک‌های ریز و تمیز.

برای دوختن نوار سبز به کیف، ابتدا آن را بلند کنید و جای آن را با یک مربع علامت‌گذاری کنید. بعد مربع را کوک بزنید و بعد به شکل حرف X درون مربع را هم کوک بزنید تا محکم‌تر باشد.

 

آموزش ساخت کیف نمدی

طرف دیگر نوار سبز کیف را برگرداندم و محلی که باید چسپ می‌زدم را با یک خودکار کمرنگ علامت زدم. بعد چسپ پارچه را به نوار سبز زدم.

آموزش ساخت کیف نمدی

گل خوشگلی که با نمد درست کرده بودم را هم به نوار سبز و چسپ روی آن با نخ و سوزن دوختم. حالا هم بند سبز به کیف متصل شده است و هم گل زیبایی روی کیف ظاهر شده است.

آموزش ساخت کیف نمدی

دیدید چقدر زیبا شد؟ اما صبور باشید، کار شما هنوز تمام نشده است!

آموزش ساخت کیف نمدی

باید دو طرف کیف رو به همدیگر بدوزید. هم می‌توانید با دست بدوزید، هم می‌توانید با چرخ خیاطی نمد خود را کوک بزنید. مهم این است که قسمت‌های باز کیف را به دقت به هم وصل کنید و هیچ درزی باقی نگذارید.

آموزش ساخت کیف نمدی

در این مرحله کیف دوخته شده است. می‌توانید لبه کیف را مانند تصویر بالا برش بزنید تا کیف شما از حالت سادگی دربیاید. این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد.

آموزش ساخت کیف نمدی

کارتهای ضروری و پول نقد خود را داخل کیفتان بگذارید و با خیال راحت به گردش بروید.

مبارکتان باشد…

در این نوشته آموزش ساخت کیف نمدی را خواندید. یاد گرفتید که چگونه با روشی ساده و سریع برای خودتان یک کیف نمدی زیبا درست کنید. این کیف‌ها را درست کنید و به دوستان خود هدیه دهید. دستتان که راه افتاد، در عرض ۱۰ دقیقه می‌توانید یک کیف نمدی زیبا درست کنید.

از شما ممنونیم که در این نوشته همراه ما بودید. امیدواریم از این به بعد برای خودتان کیف‌های نمدی هنرمندانه‌ای درست کنید و از هنر دست خود لذت ببرید.

اگر به هنر نمد دوزی علاقه مند شدید میتوانید برای دیدن آموزش های پایه نمد دوزی به صفحه ی آموزش نمد دوزی مراجعه کنید .

برای دیدن آموزش های متنوع و کاربردی در این هنر به صفحه ی نمد دوزی مراجعه کنید .

4.3 (85%) 36 votes
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه