دکوپاژ بطری های بازیافتی و تبدیل آن ها با چراغ خواب

1 سال پیش
۲٫۵ (۵۰%) ۴ votes

سبک زندگی امروزی باعث شده است تا در منزل همه ما وسایل بازیافتی خیلی خیلی زیاد وجود داشته باشد. مثلا بطری های شیشه ای و پلاستیکی، انواع جعبه ها، قوطی های فلزی و … اما می شود با خلاقیت این بازیافتی ها را به شکل بسیار زیبایی تزیین کرد و در دکوراسیون منزل از آن استفاده کرد. در این مطلب نحوه دکوپاژ بطری های بازیافتی شیشه ای را به شما آموزش می دهیم. این بطری ها نورانی هستند و در شب می توانند به عنوان چراغ خواب و یا روشن کردن محیطی از آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرند.

دکوپاژ بطری های بازیافتی

وسایل مورد نیاز برای دکوپاژ بطری های بازیافتی

مراحل دکوپاژ بطری های بازیافتی

در ابتدای کار باید بطری ها را به صورت تمیز شسته و کناری قرار داده تا آب آن ها به صورت کامل خارج شده و بطری ها خشک شوند. مقداری مایع ظرفشویی را درون بطری ریخته، آب داغ را داخل آن بریزید و کمی تکان دهید. بدین ترتیب هر گونه آلودگی درون بطری وجود داشته باشد پاک می شود.

 

کاغذ های رنگی را به اشکال دلخواه برش دهید

 

 

شما مختار هستید که این کاغذ ها را در چه طرح ها و اندازه هایی برش دهید. من در این آموزش از طرح ساده یک گل چهار پر استفاده کردم. در رنگ های مختلف این گل ها را برش دادم. سعی کنید از رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید.

سطح شیشه را به چسب آغشته کنید

در این مرحله باید سطح شیشه را به صورت کامل با چسب آغشته کنید. بهترین چسبی که می توانید برای این کار استفاده کنید، چسب چوب است. البته منظور من چسب چوب بی رنگ شوند است. این چسب که در کلیه مراکز ارائه دهنده لوازم گلسازی و حتی خرازی ها یافت می شود، بعد از خشک شدن کاملا بی رنگ شده و اثری از آن باقی نمی ماند.

پس با استفاده از برس سطح شیشه ها را کاملا چسب بزنید.

گل های کاغذی را بچسبانید

 

 

حالا زمان چسباندن گل های کاغذی است. طبق سلیقه خودتان و با هر چیدمانی که دوست دارید این کار را بکنید.

گل ها را به آرامی روی سطح شیشه بچسبانید. دقت کنید که در حین کار گل های کاغذی شما تا نخورند. چرا که چهره و نمای کار را زشت می کنند.

گل ها با یکدیگر هم پوشانی داشته باشند

 

 

این کار را به گونه ای انجام دهید که گل ها روی یکدیگر را پوشش دهند و فضای خالی در بین کار دیده نشود. می توانید برای محکم تر شدن کار یک لایه نازک دیگر چسب چوب را بعد از اتمام چسابندن گل های کاغذی روی آن ها بزنید.

اگر در حین کار گل های کاغذی کمی تا خوردند با استفاده از انگشتان دست سریع آن ها را صاف کنید. چرا که اگر خشک شوند دیگر هیچ کاری از دستتان بر نمی آید.

جالا باید صبر کنید تا کار شما کاملا خشک شود.

اسپری پرایمر را به سطح شیشه بزنید

زمانی که از خشک شدن کامل کاغذ ها و جسب مطمئن شدید زمان استفاده از اسپری است. اسپری پرایمر برای این استفاده می شود که سطح کار ما نفوذ ناپذیر باشد. بعد از این که پرایمر را بر روی سطح بطری ها زدید دیگر آب نمی تواند کار شما را خراب کند.

با فاصله اسپری را بر روی کار گرفته و اسپری کنید.

در صورتی که پرایمر در دسترس شما نبود از اسپری فیکساتور نقاشی نیز می توانید استفاده کنید.

اسپری براق کننده را بزنید

حالا برای این که کار ما جلوه بهتری داشته باشد و خیره کننده به نظر برسد از براق کننده ها استفاده می کنیم.

اسپری براق کننده را بعد از این که پرایمر یا فیکساتور املا خشک شدند باید اضافه کنید. باز هم با فاصله اسپری کنید. اگر اسپری را خیلی نزدیک به کار بگیرید اصطلاحا شُر کرده و بعد از خشک شدن نمایی زشت و ضخیم به کار شما می دهد. پس دقت کنید.

نوار ال ای دی را درون بطری بگذارید

 

 

 

کار دیگر تمام است. نوارهای ال ای دی را بعد از این که تمام مراحل دکوپاژ را انجام دادید باید درون بطری ها قرار دهید. این نوارها به احتی در مغازه های لوازم الکتریکی یافت می شوند.

کار کردن با آن ها هم بسیار راحت است. فقط کافی است تا باطری های ساعتی را درون محفظه مخصوص قرار دهید.

نوار را درون بطری گذاشته و دکمه روشن را بزنید.

حالا می بینید که چقدر کار شما زیبا و جذاب شده است.

اگر شما بانوی هنرمند علاقه مند به یاد گیری انواع دکوپاژ روی ظزوف مختلف هستید به کلاس آموزش دکوپاژ سری بزنید.

چنانچه علاقه مند به هنر دکوراتیو و فراگیری هنرهایی مانند پتینه و کهنه کاری و غیره هستید به صفحه آموزش هنر دکوراتیو مراجعه کنید .

منبع:

http://modpodgerocksblog.com

2.5 (50%) 4 votes
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه