آموزش نقاشی روی پارچه

11 ماه پیش
Rate this post

دوستای هنرمندم سلام  😀  یه آموزش ساده و مهیج نقاشی روی پارچه  براتون آماده کردم . برای شما هم حتما پیش اومده که دوست داشتین یه طرح قشنگ روی تیشرت های ساده یا شلوار جین یا .. بدین که کمی متفاوت بشه و از دیدنشون لذت ببرید . براتون آموزش نقاشی روی پارچه رو آماده کردم که بسیار ساده و کم هزینه است . با یاد گرفتن تکنیک های چاپ و  نقاشی روی پارچه میتونید کوسن ها و لباس ها(تیشرت و مانتو …) و کیف های پارچه ای و حتی پرده های خونه رو به زیبایی تغییر بدید  و یا حتی نمونه کارای زیبایی از چاپ روی تیشرت و یا چاپ روی پارچه رو داشته باشید. با ما در آموزش نقاشی روی پارچه همراه باشید تا قدم به قدم باهم پیش بریم .

برای شروع آموزش نقاشی روی پارچه به مواد و ابزار زیر نیاز داریم :

رنگ پارچه 

قلم مو یا ابر

شابلون استنسیل 

پارچه ای که میخواهید روش نقاشی رو انجام بدین

ابزار و وسایل الگو

در شروع باید الگوی مورد نظرتون رو روی کاغذ بکشید و روی طلق بذارید و با قیچی بچینید . میتونید از طرح های آماده شابلون استنسیل استفاده کنید .

الگو رو روی قسمت پارچه  مورد نظر میذاریم و با قلم مو یا ابر شروع به رنگ کردن سطح پارچه میکنیم . ما برای این کیف پارچه ای طرح برگ و در نظر گرفتیم . برای رقیق کردن رنگ پارچه از حلال ان استفاده میکنیم .

بعد از خشک شدن رنگ برگ ها میتونیم برای زیبایی به کمک ته مداد خال هایی روی برگ ایجاد کنیم .من اینجا رنگ سفید رو انتخاب کردم شما میتونید رنگ ها رو طرح ها متنوعی که دوست دارین رو انتخاب کنید .

بعد از اینکه کار نقاشی کاملا تموم شد و رنگ ها خشک شدن الگو رو از روی پارچه بر میداریم .

 

تا اینجا نقاشی روی پارچه انجام شده و شما میتونید شابلون و الگوی طلقی که درست کردید رو با حلال رنگ پارچه بشورید و دفعات بیشتری از اونها استفاده کنید .

حالا میخوایم خود کیف رو هم با منگوله تزیین کنیم . برای ساختن منگوله به میزانی که میخوایم منگوله پر باشه نخ کاموا رو در انگشت هامون میپیچیم   و به اندازه ی دلخواه که رسید از انگشت هامون خارج میکنیم و با نخ به گوشه رو گره میزنیم و بعد انتهای دیگر رو با قیچی میچینیم بعد ریشه ها رو مرتب میکنیم و بالای ریشه ها رو با نخ دیگه ای گره میزنیم . حالا ریشه ما آماده است . مانند تصویر زیر

هر تعداد ریشه که دوست دارید میتونید بسازید و بعد با سوزن و نخ اونها رو به هم وصل کنید . من سه تا ریشه برای این کیف درست کردم .

و اونها رو به زیپ کیف گره میزنم .

آموزش نقاشی روی پارچه و مراحل ساخت کیف هم به اتمام رسید .

امیدوارم از آموزش نقاشی روی پارچه لذت برده باشید .

اگر به این هنر علاقه مند شدید میتونید برای دیدن آموزش های بیشتر به صفحه ی نقاشی روی پارچه مراجعه کنید .

 

 

 

Rate this post
0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه