آموزش ساخت زیور آلات دست ساز با بطری آرزوها

3 سال پیش
زیور آلات دست ساز

ساخت زیور آلات دست ساز در میان خانم های عزیز و هنر دوست بسیار پر طرفدار می باشد. زیورآلات دست ساز با وسایل اندک و قابل دسترس ساخته می شوند و نما و زیبایی خاصی دارند.

بسیاری از خانم ها انواع مختلفی از این زیور آلات دست ساز را درست کرده و در میهمانی و جشن ها آن ها را لباس های خود ست و هماهنگ می کنند.

از این رو در این مطلب ساخت این زیور آلات را با روشی بسیار ساده بیان می کنیم. به گونه ای که خانم های مبتدی و تازه کار نیز بتوانند به راحتی و یدون مشکل این زیورآلات را ساخته و استفاده کنند.

حتی بسیاری از خانم ها از این راه امرار معاش کرده و درآمدی را کسب می کنند. که در این صورت این مطلب برای آن ها ایده خوبی می باشد.

در حال حاضر مدل ها و طرح های مختلفی از این زیرورآلات در بازار وجود دارند که دارای مبالغ هنگفتی می باشند. هیچ نیازی نیست که برای خرید این کارهای هنری قیمت های گزافی را بپردازید. چرا که اگر با آموزش ها ما همراه باشید، خودتان قادر خواهید بود که به سادگی آن ها را در منزل درست کرده و از استفاده آن ها لذت ببرید.

وسایل لازم برای ساخت زیور آلات دست ساز

 

این نکته را باید ذکر کنیم که ابزار مورد نیاز قطعا به نوع کار شما بستگی دارد. این وسایلی که در این مطلب نام برده شد به صورت عموم کاربرد دارد. شاید طرح و الگویی که شما در ذهن خود دارید از وسایل دیگری مانند خمیر پلیمری برای ساخت آن ها استفاده شده باشد.

در این مطلب روشی بسیار ساده برای درست کردن زیورآلات آموزش داده می شود. با این روش می توانید گردنبند و انگشترهای بسیار زیبایی درست کنید.

در زیر ساخت یک نمونه از این کارها را یاد می گیریم.

 

آموزش ساخت گردنبند سنگی

 

زیورآلات دست ساز

 

در حال حاضر سنگ های تزیینی بسیار زیادی در بازار وجود دارند که برای ساخت زیورآلات بسیار مناسب می باشند. این سنگ ها هم دارای تنوع طرح و رنگ هستند و هم در قیمت های مختلفی یافت می شوند.

بسته به نوع سلیقه و میزان مبلغی که می توانید خرج کنید یکی از این سنگ ها را تهیه کرده و برای آموزش امروز آماده شوید.

 

 

 

وسایل لازم برای ساخت گردنبند سنگی

  • آویز شیشه ای
  • چوب پنبه
  • بند گردنبند
  • چکش
  • سنگ زینتی
  • پیچ حلقه دار

 

مراحل ساخت گردنبند زینتی سنگی

 

خرد کردن سنگ ها

 

 

همان گونه که در تصویر می بینید، سنگ های زینتی که من انتخاب کردم برای این آویز های شیشه ای بسیار بزرگ هستند. بنابراین باید آن ها را خرد و کوچک کنم.

برای این کار سنگ را در بین دو لایه دستمال کاغذی قرار داده و با استفاده از یک چکش کوچک یا هر وسیله دیگری آن را خرد کنید. نیازی نیست که خیلی خیلی ریز شوند. همین که از دهانه آویز شما رد شوند کفایت می کند.

توصیه می کنم تمام قطعات ریز شده حتی گرد و غبارها را نیز درون آویز بریزید. خرده ریزه های سنگ نیز به زیباتر شدن کار نهایی شما کمک می کنند.

 

چوب پنبه را روی آویز شیشه ای بگذارید

 

 

باید از چوب پنبه برای درپوش آویز شیشه ای استفاده کنید. به اطراف چوب پنبه چسب بزنید و سپس بعد از پر کردن آویز از سنگ زینتی آن را بر روی آویز قرار دهید. باید صبر کنید تا چوب پنبه خشک شود.

بعد از این که کاملا از خشک شدن چوب پنبه مطمئن شدید، از پیچ حلقه دار استفاده کنید. پیچ های ریزی وجود دارند که بالای ان ها حلقه کوچکی قرار دارد. از این پیچ ها استفاده کرده و آن را در بالای چوب پنبه وارد کرده و بپیچید.

این پیچ برای وارد کردن پند گردنبند مورد نیاز است. چرا که بند به راحتی در قسمت حلقه وارد شده و آویز ما را نگه می دارد.

 

 

 

خوب کار ساخت گردنبند دیگر تمام است. به راحتی با استفاده از این روش گردنبند و دستبند و انگشترهایی زیبایی را می توانید بسازید که همگی با هم سری هستند.

پیشنهاد می کنم یک تکه از سنگ زینتی را برداشته و با ان انگشتر زیبایی درست کنید.

 

 

خمان گونه که در تصویر می بینید، ساخت انگشتر با این روش بسیار آسان است. فقط کافی است تا یک تکه از سنگ را بر روی قاب خالی انگشتر بچسبانید. از چسب های بسیار قوی برای چسباندن سنگ ها استفاده کنید.

این انگشتر می تواند یک هدیه عالی برای مادر، خواهر و یا دیگر عزیزان شما باشد.

 

اگر شما هنرمندان عزیز تمایل به ساخت زیور آلات دست ساز دارید، پیشنهاد می کنم با مراجعه به صفحه آموزش ساخت زیورآلات دست ساز سایت هنری آموزش های لازم را دیده و برای خودتان زیباترین زیورآلات دست ساز را درست کنید.

در صورت داشتن سوال و یا پیشنهادات خود با ما در ارتباط باشید.

 

منبع:

http://www.instructables.com

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه