آموزش ست کودک بافتنی

6 ماه پیش
Rate this post

با سلام. امروز می خواهیم نحوه بافت ژاکت ، کلاه ، شال گردن و پیراهن را خدمت شما ارائه دهیم.

این بافت برای دختران بین۴-۵ ساله میباشد.

 

با ما همراه باشید.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر نداختن با دو میل
  2. آموزش ساده بافی با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. آموزش بافت پایه بلند در قلاب بافی
  5. آموزش بافت یا رکن
  6. آموزش بافت از رو با دو میل
  7. آموزش بافت زنجیره ای در قلاب بافی
  8. بافت ژته،اضافه کردن دانه در بافتنی

مرحله اول:

ژاکت/ جلو و پشت:با نخ زرشکی ۱۳۰ دانه سرانداخته، ۱رج رکن بافته و از این به بعد چنین ادامه می دهیم:۱رج ۲تا۱،۱ژته تا آخر رج؛۳رج رو؛ ۱رج ۲تا۱، ۱ژته تا آخر رج ؛ ۳رج رو می بافیم در این میان تا آخر بافت ، در سمت سجاف های جلوی ، در رج های برگشت ۲ دانه را نبافته بر میداریم و ۱رو می بافیم ، در رج رفت ۳دانه زیر می بافیم ، (این کار را برای گرد شدن لبه ی کار انجام می دهیم) بعد از آن، با۲ رکن ، یک زیر مدل می بافیم. در رج های برگشت ، دانه های زیر را رو می بافیم. ۲۰ سانتی متر به این ترتیب بافته ، ۳ سانتی متر ۱ زیر، یک رو کشبافت بافته و دوباره با دو رکن ، ۱ زیر مدل را ادامه میدهیم. ۲ سانتی متر بافته و برای حلقه ی آستین ،دانه هارا به صورت ۳۰+۶۰+۳۰ تقسیم کرده ، هر قسمت را۱۱سانتی متر بطور جداگانه می بافیم. برای یقه ، از سمت وسط های جلو ، ۲+۲+۲+۳ دانه کور کرده ، قد بافت به۴۴ سانتی متر که رسید، همه ی دانه هارا یکباره کور می کنیم. آستین: ۳۵ دانه سر انداخته ، ۴سانتی متر اول را مانند جلو وپشت بافته ، از این به بعد ، با ۲ رکن ، ۱ زیر مدل می بافیم در این میان هر ۱۰ رج یک بار از هر دوطرف ۱دانه اضافه کرده، ۲۴ سانتی متر بافته و کور می کنیم .

 

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

یقه :

 

از دور یقه دانه در آورده،با۲ رکن ، ۱زیر مدل می بافیم ودر این میان تا آخر بافت ، از هر دوطرف در رج های برگشت ۲ دانه را نبافته بر میداریم و۱ رو می بافیم ، در رج رفت ۳ دانه زیر می بافیم . قد بافت به ۵ سانتی متر که رسید ، ۲ رج رو با فته و کور می کنیم.

 

مرحله دوم: الگو آستین

 

 

مرحله سوم:

پیراهن/جلو: با نخ قرمز ۳۸ سانتی متر۸۵ عدد(حدود۳۸ سانتی متر)زنجیر زده، روی آن رج اول،۶ زنجیره زده، حلقه کرده و داخل آن ۶ زنجیر۱۵ پایه بلند می زنیم.۱۲ پایه بلند روی زنجیره زده و کار حلقه بافی را دوباره تکرار می کنیم. در رج دوم، همه ی رج را پایه بلند می زنیم. بعد، با نخ طوسی ۱ رج حلقه بافی و ۱ رج پایه بلند و بعد، با نخ قرمز ۲ رج دیگر می بافیم.۱ نخ طوسی به بافت ادامه داده و رج دوم هر۷ پایه بلند یک بار ۱ قفسه (جمعاً۳ قفسه)درست می کنیم. بعد از آن، هر۵پایه بلند ۱ پایه بلند قلابی زده (۵بار تکرار می شود) ودوباره ۷ پایه بلند و ۱ قفسه را۳بار تکرار کرده و رج را به پایان می رسانیم. هر ۲ رج یک بار مانند رج دوم ۱ رج بافته و بدین ترتیب ۲۵ سانتی متر به بافت ادامه می دهیم. بعد، با نخ قرمز از پشت پایه بلندها ۲ رج کشبافت قلابی بافته و ۸ سانتی متر دیگر مدل دامن می بافیم. سپس، برای یقه از وسط ۱۰ پایه بلند را جا گذاشته و در رجهای بعدی از هر دوطرف ۱۰ پایه گذاشته شده، در رجهای رفت و برگشت بعدی،۱ پایه دیگر هم جا می گذاریم تا۱۶ پایه باقی بماند.۱۶ پایه که باقی ماند کار را به پایان می رسانیم. تکه پشت را مانند جلو،ولی بدون یقه می بافیم.
 

مرحله چهارم: الگو آستین پیراهن

 

 

مرحله پنجم:

شال: با نخ ۲۱ طوسی ۶۰ دانه سر انداخته،۳ دانه از هر دوطرف را مانند یقه ژاکت بافته و بقیه دانه ها را ۲۰ رج با ۱رکن،۱زیر مدل می بافیم.بعد، با نخ قرمز ۵۰ رج ساده، با نخ طوسی ۲۰ رج مدل می بافیم. به همین ترتیب در کل بافت ۷ بار طوسی و۶بار قرمز بافته و کور می کنیم. قسمتهای قرمز را تا کرده،به حالت پاپیون در آورده و می دوزیم.(به عکس اصلی توجه شود.)

مرحله ششم:

کلاه:با نخ طوسی ۱۰۰ دانه سر انداخته،۶رج ساده بافته بعد۱۸ رکن را به صورت ۱رج قرمز،۱رج طوسی می بافیم. در رج بعدی، از هر ۱۰ دانه ۱ دانه کور کرده و در رجهای رفت بعدی از همان جاهایی که دانه کور کردیم، به کور کردن ۱ دانه ادامه می دهیم تا اینکه ۱۶ دانه باقی بماند. از داخل ۱۶ دانه نخ رد کرده و جمع می کنیم.

مرحله هفتم:

پاپیونها:با نخ ۵۶ قرمز ۲۰ دانه سر انداخته ،۱ رج قرمز و ۱رج طوسی۱۲ رج می بافیم . در این میان مانند یقه ، تا آخر بافت، از هر دو طرف در رج های برگشت دودانه را نبافته و بر می داریم و ۱ رو می بافیم . در رج رفت ۳دانه زیر میبافیم. بعد، با نخ قرمز و طوسی بطور جداگانه زنجیر زده ، وسط پاپیون را با زنجیر طوسی جمع میکنیم . پاپیونهای آماده شده را، با زنجیرهای قرمز و طوسی به لبه و وسط جلو وصل می کنیم.

مرحله هشتم: نتیجه نهایی

 

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

 

 

Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه