آموزش جلیقه کودک

2 سال پیش

با سلام. امروز میخواهیم نحوه بافت جلیقه کودک دخترانه را به شما عزیزان آموزش دهیم.

این جلیقه برای سنین۶-۷ ساله مناسب می باشد.

 

با ما همراه باشید.

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از رو با دو میل
  3. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  4. آموزش ساده بافی با دو میل
  5. آ<وزش بافت پیچ با دو میل
  6. آموزش بافت رکن یا ابری

 

مرحله اول:

جلو: ۴۲ دانه سرانداخته و دانه ها را چنین مرتب می کنیم: ۹ رکن،۶ رو،۳ زیر،۳رو،۳زیر،۳رو،۳زیر،۶ رو و ۶ دانه ی آخر را ۳ رج زیر،۱ رج رو می بافیم. بعد روی ۱۵ دانه ۳ زیر،۳ رو،نقشه ی بافت اجرا می کنیم.

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

در این میان ۶ دانه یک طرف را به ترتیب ۱ رج بافته و ۱ رج نبافته برمی گردیم. ۲۰ رج به این ترتیب بافته، پس از آن با تمام دانه ها ۲۶ رج می بافیم. از دانه های ۶ روی در هر دو طرف ۱۵ دانه، در هر رج رفت ۶ بار ۱ دانه کور می کنیم. ۳۰ دانه ی باقیمانده را ۸ رج دیگر بافته و دانه ها را کور می کنیم.

مرحله دوم:

پشت: ۶۲ دانه سرانداخته، ۱۷ سانتی متر رکن می بافیم. بعد از آن، برای حلقه آستین از هر دو طرف ۱+۲+۳ دانه کور کرده، قد بافت به ۲۸ سانتی متر که رسید، همه ی دانه ها را کور می کنیم. آستین: سرشانه ها را به هم دوخته، از دور حلقه آستین حدوداً ۵۸ دانه درآورده، ۲۸ رج ساده بافی و ۷ رج رکن بافته و کور می کنیم.
 

مرحله سوم:نقشه بافت

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه