آموزش جلیقه و شلوارک بافتنی کودک

2 سال پیش

با سلام. امروز میخواهیم نحوه بافت  جلیقه و شلوارک بافتنی کودک  را خدمتتان آموزش دهم.

این آموزش  جلیقه و شلوارک بافتنی پسرانه با دومیل برای سنین ۲-۳ سال مناسب می باشد.

 

با ما همراه باشید.

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید:

  1. موزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش کور کردن در بافتنی دو میل
  3. آموزش ساده بافی با دو میل
  4. آموزش بافت پیچ با دو میل
  5. آموزش بافت کشباف دوبل با دو میل

 

مرحله اول: شلوارک

۸۶ دانه سر انداخته،۸سانتی متر مانند نقشه بافته و بعد از آن،دانه ها را طوری که روی بافت در پشت بافت قرار بگیرد مرتب کرده و ادامه می دهیم.(قسمت ۸سانتی متری بعد از اتمام به سمت بیرون تا شده و دوخته می شود.)۱۳سانتی متر بافته،برای فاق شلوارک از هر دو طرف ابتداء ۳+۲دانه،بعد،۷بار ۱ دانه کور کرده و۷۲ دانه باقیمانده را ۹سانتی متر دیگر بافته و کور می کنیم.

مرحله دوم:دور کمر

دور کمر:۱۰ دانه سر انداخته،دانه ها را بصورت۳رو،۴زیرو۳ رو مرتب کرده،هر۲رج یک بار دانه های ۴زیر را۲×۲ پیچ داده،۴۶سانتی متر بافته و کور می کنیم.بعد،به دور کمر می دوزیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

                   

 

 

 

 

مرحله سوم:جلیقه جلو

جلیقه/جلو:۳۲ دانه سرانداخته،مانند نقشه و با توجه به شکل جلوی جلیقه۱۸ سانتی متر می بافیم.بعد برای حلقه آستین از یک طرف۱+۲+۳ دانه کور کرده،قد بافت به ۳۰سانتی متر که رسید،برای یقه از طرف دیگر۱+۲+۲+۷ دانه و قد بافت به ۳۵سانتی مترکه رسید،دانه های باقیمانده را کور می کنیم.

مرحله چهارم:پشت

پشت:۵۶ دانه سرانداخته،۴رج ۲زیر،۲رو کشبافت بافته و با روبافی ادامه می دهیم.قد بافت به۲۰سانتی متر که رسید،برای حلقه ی آستین از هر دو طرف۱+۲+۳دانه کور کرده و قد بافت به ۳۵سانتی متر که رسید،دانه های باقیماده را کور می کنیم.

مرحله پنجم: آستین

آستین:۴۲ دانه سر انداخته،۸رج۲زیر،۲رو کشبافت بافته و با رو بافی ادامه می دهیم.۶رج رو بافته و بعد،برای حلقه آستین از هر دو طرف ابتدا۲+۳ دانه،بعد،۹بار ۱ دانه،بعد۲+۳ دانه کور می کنیم. دانه های باقیمانده را یکباره کور می کنیم

مرحله ششم:

نقشه بافت

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه