آموزش بافت ژاکت شلوار نوزادی

2 سال پیش

این آموزش با استفاده از تکنیکهای زیر و رو بیان شده است.

وسایل مورد نیاز:

 

همچنین لازم به ذکر است که اگر تجربه بالایی در بافتن دست پوش نداشتید، می توانید از فیلمهای ذیل جهت فراگیری  پیش نیاز های مربوط به آموزش این دست پوش بهره ببرید.

  1. آموزش سر انداختن بافتنی دو میل
  2. آموزش بافت از زیر با دو میل

مرحله اول: 

شلوار:

با نخ قرمز ۳۲ دونه سر میندازیم و ۳ رج زیر  می بافیم. توی رج ۴٫ ۱ دونه کناری ۱ ژته ۲ تا یکی ۱ ژته( مدل دندان موشی)و با یک دونه رج را به پایان می رسونیم.

۳ رج ساده بافی می کنیم و با رنگ طلایی ۲ رج ساده  می بافیم. حال با نخ قرمز مطابق نقشه به بافت ادامه بدید و در هر ۸ رج یکبار از یک طرف ۱ دونه اضافه می کنیم.

وقتی که قد بافت به ۱۴ سانتی متر رسید برای فاق  شلواربافتنی تون  ۵ دونه یکبار اضافه کنین و به همین ترتیب یک تکه دیگه می بافیم و تمام دونه ها را در یک میل میندازیم .

بعد از این بافت یکپارچه ادامه  میدیم . ۱۴ سانتی متر دیگه به این صورت بافته  و بعد با نخ قرمز ۱ رو ۱ زیر ، کشبافت می بافیم و دانه ها را یکباره کور می کنیم. قسمت پشت شلوار نیز مثل پیش بافته و از قسمت فاق به هم دیگه می دوزیم.

 مرحله دوم:

پیش ژاکت :

با نخ قرمز ۴۸ دونه سر میندازیم. ۳ رج زیر می بافیم در رج ۴٫ ۱ دونه کناری ۱ ژته ۲ تا یکی و در انتها یک دونه زیر خواهیم داشت.به این صورت رج را به پایان می بریم( مدل دندان موشی).

۱۰ رج ساده بافی می کنیم در رج ۱۱ ، ۱۴ زیر ۳ تا یکی ۱۴ زیر ۳ تا یکی ۱۴ زیر می بافیم. ۱۲ رج ساده بافی می کنیم .در رج هم ۱۳ زیر ۳ تا یکی ۱۲ زیر ۳ تا یکی ۱۳ زیر ۳ تا یکی می بافیم.

۱۵ رج دیگر ساده بافی کرده در رج ۳۸ ام ۱۲ زیر ۳ تا یکی ۱۰ زیر ۳ تا یکی ۱۲ زیر می بافیم.تا زمانیکه قد بافت به ۱۸ سانتی متر برسه ساده بافی را ادامه میدیم.

بعد برای حلقه۱-۲-۳ کم می کنیم قد حلقه به ۶ سانتی متر که برسه برای یقه۱-۱-۱-۳-۴-۵ کم می کنیم.قد حلقه به ۱۲ سانتی متر که رسید دونه ها را یکباره کور می کنیم.

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

                         

 مرحله سوم:

پشت ژاکت :

با نخ قرمز .۹۶ دونه سر می اندازیمو ۳ رج ساده می بافیم.

در رج چهارم ۱ دونه کناری ۱ژته ۲ تایکی ۱ ژته ۲ تا یکی۱ ژته و ۲ تا یکی و با یک دونه زیر رج را تمومش می کنیم ( دندان موشی).

۱۰ رج ساده می بافیم.

در رج ۱۱ام ۱۴ دونه زیر ۳ تا یکی ۱۴ زیر ۳تا یکی ۱۴ زیر۳ تایکی ۱۴ زیر ۳ تا یکی ۱۴ زیر.

۱۲ رج بعدی ساده بافی می کنیم.

در رج ۲۳ ام ۱۳ زیر ۳ تا یکی ۱۲ زیر ۳ تا یک ۱۲ زیر ۳ تا یکی۱۲ زیر ۳ تا یکی ۱۳ زیر.۱۵ رج ساده بافی کرده.

در رج ۳۸ ام ۱۲ زیر ۳ تا یکی۱۰ زیر ۳ تا یکی ۱۰زیر ۳ تا یکی ۱۰ زیر ۳ تا یکی ۱۲ زیر. به این ترتیب ۱۸ سانتی متر بافته برای حلقه ۱-۲-۳ کم می کنیم.

قد حلقه به ۱۲ سانتی متر رسید دونه ها را یکباره کور می کنیم.

 مرحله چهارم:

آستین:

با نخ قرمز ۴۰ دونه سرانداخته ۳ رج زیر می بافیم در رج چهارم ۱ دونه کناری ۲ تا یکی ۱ ژته، ۲ تا یکی ۱ژته . با یک دونه زیر رج را به پایان می بریم.

۳رج ساده بافته رنگ نخ را عوض می کنیم و مطابق رنگ بندی شروع به بافت می کنیم.

قد بافت به ۲ سانتی متر که رسید برای حلقه۱-۲-۳ کور می کنیم و تا زمانیکه ۴ دونه باقی بماند به کم کردن دونه ها از دو طرف آستین ادامه داده و یکباره دونه ها را کور می کنیم. برای دور تا دور یقه ۱ رج کشبافت انگلیسی می بافیم.

 مرحله پنجم:

جیب:

با نخ طلایی ۲۰ دونه سر میندازیم مطابق نقشه داده شده ۱۸ سانتی متر بافته و به قسمت روی لباس بافته می شود

 

 

اگر به بافتنی و قلاب بافی علاقه دارید پیشنهاد میکنم تریکو بافی رو شروع کنید و از آموزش بافت سبد تریکو هنری استفاده کنید

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه