آموزش بافت ژاکت دخترانه ۷ سال

2 سال پیش
آموزش بافت ژاکت دخترانه

آموزش بافت ژاکت دخترانه

امروز میخواهیم روش بافت پلیور دخترانه را برای شما در این پست قرار دهیم. لازم به ذکر است این ژاکت مخصوص دختران ۷ ساله است.

وسایل مورد نیاز:

  • کاموا : نخ سوپر لاند موزاییک از رنگ ۵۲۲۸ تعداد کلاف (۵)عدد  و نخ سوپرلانا کلاسیک رنگ ۶۰ مشکی(۱) کلافت
  • میل بافتنی: سایزمیل ۵٫۵

 

تکنیک های بافت: 

 

مرحله اول: پیش جلوی لباس

با نخ فیلی ۶۲ دونه سربندازید  و ۱ رج رکن می بافیم در رج بعد دونه ها را این شکلی می بافیم. ۱۸ دونه جودانه ۱عدد رو ۶ تا زیر ۱دونه رو ۶ تا زیر۱ رو ۶ زیر۱ رو ۶ زیر۱ رو ۶ زیر۱ رو ۶ زیر ۲ رو و ۱۸ دونه را دانه برنجی تا انتهی بافت ادامه میدیم . ۶ دونه های زیر را بصورت پیچ ۳ در ۳ در هر ۶ رجی  یکبار می بافیم ۲ بار ۶ رج یکبار پیچ می دهیم و بعد ۱۲ رج ۱۸ دونه جودانه می بافیم.

۱ رو ۶ زیر۱ رو ۶ زیرمی بافیم. یعنی به جای ۶ دانه پیچ ها ساده بافی می کنیم. و دوباره ۶ دونه ها را بشکل پیچ ۳ در ۳ رج می بافیم. قد بافت به ۳۰ سانتی متر رسید به غیر از۱۸ دانه دانه برنجی( سجاف) مابقی دانه ها را ۳ تا یکی ۳ تا یکی می کنیم.

 

مرحله دوم:نقشه

این نقشه مربوط به بافت دونه برنجی هست که مییتونید ازش استفاده کنین.

 

 

مرحله سوم: دامن

بعد از این بافت بشکل ساده بافی ادامه بدید. به استثنا سجاف. قد بافت به ۳۴ سانتی متر رسید برای حلقه ۱-۲-۳ کور کنید. قد بافت به ۴۷ سانتی متر که رسید۱-۱-۳-۴-۱۲ دانه کم کنین و ما بقی دونه ها را وقتی قد بافت به ۵۶ سانتی متر رسید یکباره کور می کنیم. پیش دیگه هم به همین شکل بافته میشه و ۳ تا جا دکمه دوتایی در قسمت بالا ایجاد می کنیم.

 

 

 

برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

 

                         

مرحله چهارم : پشت

۱۰۶ دونه سر بندازید .۱ رج رکن ببافید مثل این ۱ رو ۶ تا زیر۱ رو ۶ تا زیر دونه ها را تقسیم می کنیم.به همون شکلی که در قسمت  پیش بافته بودیم به بافت ادامه میدیم. قد بافت به ۳۴ سانتی متر رسید برای حلقه ۱-۲-۳ دانه کور کرده.قد بافت به ۵۶ سانتی متر رسید مابقی دونه ها را یکباره کور کنین.

 

 

 مرحله پنجم : آستین
با نخ فیلی ۴۰ تا دونه سر می اندازیم ۱۲ رج به اینن شکل دانه برنجی می بافیم.بعدش بافت بصورت ساده ادامه میدیم. قد بافت به ۲۹ سانتی متر که رسید از هر دو طرف۱-۲-۳ دونه کم می کنیم و بعد از آن به کم کردن دونه ها ادامه بدید ۱ دونه ۱ دونه کم کنین. از هر طرف تا زمانیکه ۵ دونه باقی بمونه بعد دونه های باقی مونده را یکباره کور می کنیم.
 مرحله ششم : یقه

به غیر از ۱۲ دونه سجاف از دور تا دور یقه دانه درآورده ۱۸ دونه جودانه بافته. و یکباره کور می کنیم. با نخ سیاه زنجیره می زنیم نواری ببافید و به دور تا دور یقه ،کمر و آستین می بافیم.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه