آموزش الگوی شماره دوزی روباه روی قاب چوبی

8 ماه پیش
۳٫۵ (۷۰%) ۲ votes

دوستای هنرمند و همراهان همیشگی ما سلام 😛 ، در آموزش های مختلف شماره دوزی که تا الان براتون آماده کردیم از کاربردهای این هنر خیلی صحبت کردیم که میتونید شماره دوزی رو روی کفش و کیف و پارچه و … انجام بدین . امروز براتون آموزش الگوی شماره دوزی روباه رو آماده کردیم که کاربرد هنر شماره دوزی رو در زیورالات بهتون یاد بدیم . در این آموزش یاد میگیرین که با استفاده از الگوی شماره دوزی روباه و قاب چوبی چه جوری یه گردنبند زیبا بسازید . معمولا این مدل از گردنبندهای دست ساز رو با مانتو و شومیز استفاده میکنن . مطمئنم که از این آموزش لذت خواهید برد . پس با ما در آموزش الگوی شماره دوزی روباه و ساخت این گردنبند زیبا همراه باشید .

مواد و ابزار لازم برای ساخت این گردنبند شماره دوزی شده :

نخ 

قاب چوبی 

قیچی

زنجیر 

الگوی شماره دوزی روباه

قبل از شروع دوختن الگوی شماره دوزی روباه که بالا میبینید لازمه که روش دوخت ضربدری رو یاد بگیرید .  برای آموزش دوخت ضربدری  میتونید به سایت هنری مراجعه کنید .

حالا قاب چوبی که بر اساس طرحمون انتخاب کردیم بر میداریم و عین دوخت روی پارچه ی شماره دوزی ، شروع به دوختن روی قاب چوبی میکنیم .

به همین سادگی تمام قسمت های الگوی شماره دوزی روباه رو روی قاب چوبی میدوزیم . با تمام شدن دوخت گردنبند زیبای ما آماده میشود . زنجیر دلخواهمون و مناسب با رنگ و طرحی که داریم انتخاب میکنیم و به قاب چوبی وصل میکنیم .

نکته ی مهم در تمیز در اوردن الگوی شماره دوزی که انتخاب کردین اینه که دستتون رو حتما قبلش بشورید افراد تازه کار معمولا در شروع کار دستشون عرق میکنه و این باعث میشه که نخ ها کثیف بشن و دوختتتون تمیز انجام نشه ، بنابراین قبل از شروع شماره دوزی حتما دستتون رو تمیز کنید و هر از گاهی به دستتون استراحت بدین تا به مرور و با تلاش در دوختن الگوی شماره دوزی راه بیفتید .

امیدوارم از آموزش ساخت این گردنبند دستساز لذت برده باشید .

میتونید از این مدل دستسازه ها برای هدیه دادن به عزیزانتون استفاده کنید .

 

رای خرید مواد و ابزار هنر شماره دوزی به لینک زیر مراجعه کنید

 

 

اگر به هنر شماره دوزی علاقه مند شدید میتونید برای دیدن آموزش های پایه به صفحه ی آموزش شماره دوزی مراجعه کنید .

برای دیدن مدل های و کاربردهای متنوع شماره دوزی به صفحه ی شماره دوزی مراجعه کنید.

برای دیدن الگوهای شماره دوزی به سایت هنری مراجعه کنید .

3.5 (70%) 2 votes
0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه